Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach

Ogłoszenia – XVI Niedziela Zwykła (23.07.2017)

• W naszej wspólnocie parafialnej witamy o. Roberta z Żytomierza, któremu dziękujemy za skierowane do nas Słowo Boże. Ofiarą do puszek przed kościołem możemy wesprzeć działalność Zakonu Bernardynów na Ukrainie.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Poniedziałek – Wsp. św. Kingi, dziewicy
    • Wtorek – Święto św. Jakuba, Apostoła
      • Uroczysta Msza św. odpustowa w kościółku z procesją o g. 18:00. Zapraszamy wszystkich serdecznie, a szczególnie osoby, którym patronuje św. Jakub od chwili chrztu, czy też bierzmowania.
      • W tym dniu swojego patrona św. Krzysztofa czczą kierowcy i podróżujący. Po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele parafialnym błogosławieństwo pojazdów mechanicznych wokół kościoła. Pojazdy pobłogosławimy również przed kościołkiem po zakończeniu uroczystości odpustowej.
      • Również we wtorek swoje imieniny obchodzi ks. wikariusz Krzysztof Rusnak, któremu już dziś życzymy wielu łask Bożych za wstawiennictwem św. Patrona oraz nieustannej opieki naszej Ukochanej Pani Myślenickiej. Msza św. w intencji ks. Solenizanta we wtorek o g. 18:00 w naszym sanktuarium.
    • Środa – Wsp. św. Joachima i Anny, rodziców NMP
    • Sobota – Wsp. św. Marty
  • Od przyszłej Niedzieli rozpoczynają się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły na plakatach i u ks. Jarka.
  • W imieniu Organizatora imprezy Plenerowej: Myślenicki Festiwal lata, która odbędzie się w dniach 29 i 30 lipca zwraca się z prośbą do wszystkich zmotoryzowanych, aby swoimi pojazdami parkowali w miejscach dozwolonych w centrum miasta, a na samą imprezę na Zarabie przyszli pieszo. W tych dniach będą zamknięte następujące ulice:
    • ul. Piłsudskiego (od strony ronda im. Marszałka Nawary)
    • ulice: Zdrojowa i Parkowa
  • Z intencji mszalnych
    • Środa – 18:00 O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Myślenickiej dla Piekarzy Myślenickich oraz ich rodzin
    • Sobota – 18:00 W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
  • Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i radości w nadchodzącym tygodniu pracy i nauki!

telefon parafii: 12 272 12 37
e-mail parafii: sanktuarium@myslenice.pl