Drodzy Parafianie i Goście.
Zmartwychwstał Pan prawdziwie Alleluja!
Ten fakt zmienił historię świata,
otworzył przed człowiekiem perspektywę nieba.
Życzymy Wam wiary, która pozwoli spotkać
Zmartwychwstałego Jezusa,
nadziei, która ukaże nowe możliwości,
miłości, która napełni serce i otworzy je na Boga
i drugiego człowieka.

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
życzą Wasi Duszpasterze.

Przekażcie te życzenia ludziom chorym i starszym oraz tym, którzy te Święta spędzają z dala od domu rodzinnego i parafii.

• Zapraszamy na uroczyste Nieszpory Wielkanocne kończące Święte Triduum Paschalne dziś o g.17:30. Piętnaście minut wcześniej Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  • Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy świętych taki jak w niedzielę.
  • Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich, dzięki którym mogliśmy pięknie przeżyć Triduum Paschalne: kapłanom za ofiarną posługę w konfesjonale, przygotowanie wszystkich obrzędów liturgicznych, Ministrantom i Lektorom, Chórowi, Scholi i Oazie, wszystkim wspólnotom parafialnym, P. Organiście i Panom Kościelnym; za piękny wystrój ciemnicy, Grobu Bożego i kościoła S. Elżbiecie, Paniom Annie i Marcie, Panom Ernestowi, Janowi i Mirosławowi, Panom noszącym baldachim. Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty. Dziękujemy druhom Strażakom z OSP Dolne Przedmieście, Śródmieście i Służbie Maltańskiej za straż honorową przy Grobie Pańskim. Wdzięcznością obejmujemy Zespół Caritas „Betania” za troskę o potrzebujących, aby i oni mogli te Święta przeżyć godnie.
  • Bóg zapłać za ofiary składane przy adoracji krzyża – są one przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie i te z drugiego dnia świąt – przeznaczone na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  • Zbliża się Jubileusz 50-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Naszej Pani Myślenickiej. Chcemy z racji tej wyjątkowej uroczystości ufundować dar dla Matki Najświętszej, który byłby wyrazem naszej wdzięczności za Jej opiekę nad nami, a dla potomnych znakiem naszej wiary. Wraz z Komitetem Jubileuszowym postanowiliśmy, że tym wotum wdzięczności Parafian będzie wyrzeźbiona w kamieniu figura św. Józefa, męża Maryi. Postawimy ją na postumencie na placu kościelnym naprzeciw ołtarza polowego. Ofiary na to wotum będzie można składać od przyszłej niedzieli przez cały miesiąc maj w kaplicy Matki Bożej do specjalnie przygotowanej skarbony.

Z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem
„Zmartwychwstał Pan prawdziwie Alleluja!”
wracajmy do naszych domów.