• Dzisiaj po Mszy św. o g.14:00 rozpoczniemy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu. Jutro i we wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od g. 8:30 do 17:00 w ołtarzu głównym naszego kościoła. Na zakończenie adoracji, przez trzy dni o g.17:00 uroczyste Nieszpory z kazaniem. Zapraszamy wszystkich na chwilę modlitwy w ciągu dnia oraz na Nieszpory.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego dzisiaj po Mszy Świętej o g.14:00.
    • Poniedziałek: święto św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej
    • Środa Popielcowa: rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, który poprzez nawrócenie, powstrzymanie się od zabaw i dyskotek oraz podjęte praktyki pokutne, ma nas przygotować do obchodu Paschy.
      • Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem:
        • g. 6:30, 8:00, 9:00, 10:00, po południu o g. 16:00, 17:00 i 18:00.
        • w kościółku o g. 14:15.
      • W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na ograniczeniu się do spożycia trzech posiłków: dwóch lekkich i jednego do syta /dotyczy osób między 18 a 60 r. życia/; oraz na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych /dotyczy tych, którzy ukończyli 14 r. życia /.
      • Kancelaria w tym dniu nieczynna.
    • Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Tę ważną sprawę polecamy Waszej modlitwie.
    • Od Środy do niedzieli trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i ludźmi.
  • W naszej Archidiecezji od poniedziałku rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej, do której jesteśmy zobowiązani przykazaniem kościelnym. Potrwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca.
  • Nabożeństwa pasyjne w okresie Wielkiego Postu:
    • Godzina Miłosierdzia wraz z Drogą Krzyżową: codziennie o g.15:00
    • Droga Krzyżowa w piątki:
      • dla dzieci o g.16:15,
      • dla dorosłych o g.17:15
      • dla młodzież i młodych duchem o g.19:00
    • Arcybractwo Różańcowe odprawia Drogę Krzyżową w każdą niedzielę o g.15:00.
    • W najbliższy piątek Drogę Krzyżową o g.17:15 poprowadzi Służba Rodzinie.
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: niedziela o g.17:00.
    • Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Uczestnicząc w nich z wiarą i pobożnością można zyskać odpust zupełny. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.
  • W przyszłą niedzielę na każdej Mszy Świętej w kościele rozpoczynamy Misje Święte w Roku Jubileuszu 50 lecia Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej pod hasłem „Bóg jest po Twojej stronie”. Na g. 9.30 zapraszamy młodzież, a na g.11.00 dzieci. Poprowadzą je nasi rodacy: ks. Mateusz Hosaja i o. Bartymeusz Kędzior. Mamy nadzieję, że program misyjny, dzięki posłudze wolontariuszy dotarł do każdego domu. Jest również na stronie internetowej parafii i na plakatach. Zachęcamy do uczestnictwa i do modlitwy o ich dobry owoc.
    • Poniedziałek: o g.18:00 w intencji Ojczyzny oraz za poległych i pomordowanych
      Żołnierzy Wyklętych – int. od Klubu Gazety Polskiej i Światowego Związku Żołnierzy AK – Oddział Myślenice
    • Środa: o g.18:00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz o bł. Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej o g.10:00 adoracja w tych samych intencjach
    • Czwartek: o g.18:00 o bł. Boże dla dobroczyńców i wolontariuszy Parafialnego
      Zespołu Caritas „Betania”
    • Piątek: o g.18:00 w intencji Grupy „Misterium”
    • Sobota: o g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Katechetów zapraszamy na spotkanie dzisiaj o g.19.00.
  • Grupa Misterium zaprasza na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ. Tegoroczny spektakl pozwala zgłębić sens Eucharystii i jej znaczenie dla naszego chrześcijańskiego życia. Premiera 16 marca. Wejściówki można zarezerwować mailowo i telefonicznie. Szczegóły na plakacie i ulotkach – zapraszamy.
  • Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na konferencję w poniedziałek po Mszy Św. o godzinie 18:00, a ich Rodziców na spotkanie w czwartek po Mszy św. o godzinie 18:00 w kościele.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy czując odpowiedzialność za parafię, wspierają modlitwą i ofiarą prace, które toczą się wokół naszej świątyni i w kościółku św. Jakuba.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym”czytamy: „Kto kocha Kościół”, czyli o prawdziwej miłości Jezusa do Kościoła, który składa się z grzeszników, oraz o udawanej miłości tych, którzy Kościół atakują pod pozorem oczyszczenia. Jest też „Źródło”.
  • Życzymy wszystkim udanego tygodnia, bogatego w Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej oraz dobrego wejścia w Wielki Post.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Józefę Wójcik, śp. Antoniego Brytan, śp. Zbigniewa Jaros. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.