• W naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Prymicyjna Księdza Marcina Jakubiaka. Początek w kościele o g. 12:00. Na zakończenie Ks. Neoprezbiter udzieli wszystkim zgromadzonym prymicyjnego błogosławieństwa. Księdzu Marcinowi życzymy wielu łask Bożych zawierzając Jego posługę naszej Myślenickiej Pani.
  • Nabożeństwo majowe dziś i w tygodniu o g. 17:30. Zakończenie nabożeństw wraz z procesją w środę o godz. 18:00.
    • Dzieci prosimy o przyniesienie wyklejonych plansz na nabożeństwo we wtorek.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w tygodniu w czasie Mszy św., popołudniu od g. 17:00, a w czwartek i w piątek od g. 15:00 – 18:00, z przerwą od g. 16:30 – 17:00.
    • Msza św. w pierwszy piątek dla dzieci o g. 16:00.
  • Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9:00. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.
  • Zmiana tajemnic różańca w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 14:00.
  • Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na modlitewne czuwanie 3.06 [sobota] od g. 21:00, które poprowadzi wspólnota Nazaret. Więcej informacji na plakatach.
  • Zachęcamy do wzięcia udziału w Loterii misyjnej. Będzie ona miała miejsce przy naszym kościele w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Okażemy wówczas pomoc ubogiej szkole w Ekwadorze, którą prowadzi polski misjonarz ks. Leon Juchniewicz.
  • Przed nami również Harcerski Dzień Dziecka Kraina Marzeń, który odbędzie 4.o6 [niedziela] na Dolnym Jazie. W trakcie wydarzenia na dzieci czeka mnóstwo atrakcji przygotowanych przez Myślenickich harcerzy. Koszt to dowolny datek pieniężny, który zostanie przekazany dla śmiertelnie chorej Zuzi z fundacji “Mam Marzenie”. Razem możemy pomóc Zuzi w spełnieniu jej marzeń. Zaprasza Hufiec ZHP Myślenice
  • Serdecznie zapraszamy dzieci z klas III, IV i V szkoły podstawowej na wakacyjny wyjazd na Mazury w terminie od 22 do 29.07. Koszt wyjazdu: 500 zł. Zapisów wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 200 zł można dokonać w kancelarii parafialnej.
  • Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Świętego Krzyża. Zapisy wraz z wpłata 80 zł. w sklepie KIK-u. Wyjazd z placu Kilińskiego 24.06 o g. 7:00. Więcej informacji na plakatach.
  • XII Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 10.06 [sobota]. Zapisy dziś w zakrystii, a w tygodniu w sklepie KIK-u.
  • Burmistrz M i G Myślenice informuje, że Gmina przygotowuje się do pozyskania środków z Funduszy Europejskich dla mieszkańców na montaż ogniw fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych. Otwarte spotkanie informacyjne dla zainteresowanych 29.05 oraz 1.06 o g. 18:00 w MOKiS-e.
  • Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie z Posłem Jarosławem Szlachetką 29.05. [jutro] o g. 19:00 w sali Domu Katolickiego.
  • Krakowskie Centrum Diagnostyki zaprasza na badania gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy, zakwaszenia organizmu oraz badanie pojemności płuc w ambulansie diagnostycznym przy kościele 29.05 [jutro]o g. 14:30. Szczegóły na ulotkach.
  • Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” w dniach 3 i 4 czerwca zaprasza na Krakowski Rynek na Ogólnopolskie Dni Integracji Zwyciężać Mimo Wszystko, czyli wielkie święto osób niepełnosprawnych. W ramach tych Dni w sobotę 3 czerwca między 9:00 a 14:00 odbędą się profesjonalne pokazy niepełnosprawnych mistrzów sportu, a wieczorem o godz. 20:00 Finał Festiwalu Zaczarowanej Piosenki – konkursu dla uzdolnionych wokalnie osób niepełnosprawnych. Razem z Finalistami zaśpiewają gwiazdy polskiej piosenki.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Poniedziałek – wsp. św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy
    • Środa – św. Nawiedzenia NMP.
    • Czwartek – wsp. św. Justyna i zarazem rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych
    • Sobota – wsp. św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  • Z intencji mszalnych
    • Czwartek – 18:00 w intencji Dobroczyńców i Wolontariuszy PZC Betania
    • Sobota
      • 8:00 wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. różaniec wynagradzający.
      • 18:00 w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
  • Wszystkim życzymy radosnej niedzieli!