• Czas tegorocznych odwiedzin duszpasterskich dobiegł końca. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy otwarli drzwi swoich domów i mieszkań, na Boże błogosławieństwo. Za każdą wspólną modlitwę, ubogacające rozmowy, dowóz księży na miejsce kolędy, poczęstunek oraz złożone ofiary, których część przeznaczona jest na Fundusz Bratniej Pomocy Kapłańskiej dla księży Chorych, Emerytów, Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie, Księży pracujących na misjach, jak również na potrzeby Kurii krakowskiej. Za to wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • Osoby, które z różnych przyczyń nie mogły przyjąć Kolędy w wyznaczonym terminie mogą tego jeszcze dokonać w najbliższymi czasie.
  • Słowa podziękowania kierują do nas rodzice Laury dla wszystkich, którzy włączyli się w przeprowadzenie i wsparli w ubiegłą niedzielę zbiórkę pieniężną na Jej leczenie. Dzięki otwartości serc udało się zebrać 19 407 PLN i 31 Euro.
  • Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działalność charytatywną PZC Betania. Wolontariusze Betanii będą pomagać w rozliczaniu zeznań podatkowych w budynku Betanii przy ul. 3 Maja 1. Pozostałe informacje na plakatach. Prosimy by przynieść rozliczony PIT z ubiegłego roku.
  • Firma Sztuka Migania z siedzibą w Krakowie organizuje w Myślenicach Kurs Polskiego Języka Migowego. Więcej informacji w zakrystii.
  • Oaza Dzieci Bożych zaprasza dzieci ze SP na spotkania w ferie 15 i 21 lutego w g. 10:00 -12:00 w salce przy ul. Ks. Piotra Skargi.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Po Mszy św. o g. 14:00 rozpoczniemy Czterdziestogodzinne nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu. O g. 17:00 uroczyste Nieszpory z kazaniem. Jutro i we wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od g. 8:30 do 18:00 w Ołtarzu głównym. Zapraszamy wszystkich na chwilę modlitwy i adoracji w ciągu dnia oraz na Nieszpory z kazaniem o g. 17:00.
    • W naszej Archidiecezji od jutra rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej, który potrwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej [27 V] jak również Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.
    • W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty o g. 6:30, 8:00, 9:00 i 10:00 oraz po południu o g. 16:00, 17:00 i 18:00. W kościółku o g. 14:15. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.
    • Kancelaria w tym dniu nieczynna.
    • Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. ograniczenie się do spożycia trzech posiłków, dwóch lekkich i jednego do syta /dotyczy wszystkich między 18 a 60 r. życia/, oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak w każdy piątek /dotyczy tych, którzy ukończyli 14 r. życia /.
    • Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres Wielkiego Postu to także czas kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i ludźmi. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
  • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy:
    • Codziennie na Godzinę Miłosierdzia o g. 15:00 wraz z Drogą Krzyżową.
    • W każdy piątek na Drogę Krzyżową: dzieci o g. 16:15, dorosłych o g. 17:15, młodzież i młodych duchem o godz. 19:00.
    • Arcybractwo Różańcowe odprawia Drogę Krzyżową w każdą niedzielę o g.15:00.
    • W najbliższy piątek Drogę Krzyżową dla dorosłych o g. 17:15 poprowadzi Służba Rodzinie.
    • W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17:00.
    • Zarówno do odprawiania tych nabożeństw, jak i do pobożnego odmówienia w piątki Wielkiego Postu przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.
    • Zapraszamy na parafialne rekolekcje wielkopostne dla młodzieży i dorosłych, pod hasłem: Bóg w Ciebie wierzy! Wiesz o tym? Rozpoczniemy już w przyszłą niedzielę 18 II. Poprowadzi je ks. Michał Korman. Dokładny plan rekolekcji podamy w Środę Popielcową.
    • Szkolne rekolekcje dla dzieci odbędą się od III niedzieli Wielkiego Postu, 4 III.
  • Z intencji mszalnych
    • Sobota – 18:00 W intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
    • Niedziela – 9:30 W intencji Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Myślenicach, o bł. Boże dla pracowników i ich rodzin.
  • Wszystkich Solenizantów, Jubilatów, a w sposób szczególny chorych, starszych ogarniamy modlitwą i życzymy wielu łask Bożych, zdrowia oraz opieki naszej ukochanej Myślenickiej Pani!