• Wyrazy wdzięczności za pomoc na rzecz leczenia Kacperka Chodurka, wszystkim ofiarodawcom, wolontariuszom, ludziom dobrej woli przesyłają jego rodzice. W czasie ostatniej zbiórki do puszek uzbieraliśmy 28 389.50 złotych, 10 Euro i 1 Dolara.
  • Nabożeństwo majowe codziennie o g. 17:30.
  • W tym tygodniu zanosimy nasze błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas śpiewu litanii do Wszystkich Świętych wokół kościoła w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. o g. 8:00.
  • Studium Apostolatu Świeckich zaprasza na kolejne spotkanie pt. Modlitwa miejscem rozeznania woli Bożej. Rozpocznie się ono 12 V o g. 9:30 w Domu Katolickim.
  • W naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii Św w przyszłą niedzielę 13 maja. Spotkania organizacyjne dla klas czwartych odbędą się w kościele parafialnym w następujących terminach:
    • we wtorek 8 V o g. 16:00 dzieci z klas IV A, C, D, H,
    • w środę 9 V o g. 16:00 dzieci z klas IV B, E, F, G.
    • Spowiedź Św. dla dzieci z klas czwartych oraz ich rodziców przed Rocznicą I Komunii Świętej w sobotę 12 V od g. 10:00 do 12:00.
    • Msze św. Rocznicowe odbędą się wg. następującego porządku:
      • o g. 9:30 dzieci z klas IV A, C, D, H.
      • o g. 11:00 dzieci z klas IV B, E, F, G.
    • Bardzo prosimy o udostępnienie w tym dniu ławek dla dzieci z klas czwartych oraz ich najbliższych.
  • Już niebawem świętować będziemy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego [20 maja], dlatego pragniemy gorąco zachęcić do wspólnotowego uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu w dziejach Kościoła Powszechnego. Rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w piątek po Mszy św. o g. 18:00. Zapraszamy przedstawicieli grup parafialnych na spotkanie organizacyjne w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce przy ul. ks. Piotra Skargi.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Wtorek – Uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej
    • Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi ks. Marcin Twardosz, wikariusz parafii św. Brata Alberta na Osiedlu.
    • Porządek nabożeństw:
      • 18:00 Msza św. z kazaniem
      • 19:00 Różaniec fatimski
      • 20:00 Msza św. z kazaniem, a po niej procesja Cudownego Obrazu
      • 21:30 Nabożeństwo dla młodzieży w kaplicy Matki Bożej
  • Z intencji mszalnych
    • Poniedziałek – 18:00 O dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory [Msza św. przy kapliczce na Dolnym Przedmieściu]
    • Czwartek – 18:00 Za zmarłych wypominanych w naszym Sanktuarium
    • Piątek – 18:00 W intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego [IV Dzień Nowenny]
    • Sobota – 18:00 w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
  • Zaproszenie do pielgrzymowania
    • Zapraszamy do udziału w parafialnym wyjeździe na XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Tegoroczne Spotkanie odbędzie się 2 czerwca pod hasłem JESTEM. Wyjazd w piątek 1 czerwca o g. 1:00, powrót w Niedzielę 3 czerwca w godzinach przedpołudniowych. W programie: zwiedzanie osady w Biskupinie, spacer po Gnieźnie, nocleg w Kazimierzu Biskupim oraz nawiedzenie Jasnej Góry. Zapisów można dokonywać przez formularz dostępny na stronie internetowej Parafii. Koszt wyjazdu: 100 zł. Minimalny wiek umożliwiający wyjazd: II klasa gimnazjum.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia.