• W imię Boże pragniemy rozpocząć nowy 2016 rok. Ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy dobremu Bogu przez ręce Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki. Chcemy Ją prosić, by wypraszała nam wszelkie Boże dary i łaski oraz Jego błogosławieństwo. Słowa Aaronowego błogosławieństwa czynimy noworocznymi życzeniami dla całej parafialnej wspólnoty: „Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem”.
  • Dzisiaj obchodzimy też Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Niech modlitwa o pokój na świecie, w naszej parafii i w naszych rodzinach towarzyszy nam każdego dnia. Poza modlitwą spróbujmy nieść wszędzie przebaczenie, pojednanie, zgodę, dobroć i miłość.
  • W dzisiejszy uroczysty dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Po południu zapraszamy na nieszpory o godz. 17:30.
  • W minionym roku 2015 w naszej parafii:
    • ochrzczono 116 dzieci (rok temu 98)
    • do wieczności odwołał Pan Bóg 114 osób (rok temu 109)
    • sakrament małżeństwa zawarły 48 pary (rok temu 44)
    • Komunii Świętej rozdano 337.000
  • Jeszcze raz wszystkim parafianom i gościom przekazujemy najlepsze noworoczne życzenia, aby dobry Bóg opromieniał każdy dzień swoją łaską i błogosławieństwem.