• Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  • Dziś także przeżywamy 40–lecie święceń kapłańskich naszego ks. proboszcza Andrzeja Burka.
    • Uroczysta Msza św. jubileuszowa zostanie doprawiona o godz. 11:00. Z tej okazji już teraz ks. prałatowi życzymy obfitości łask Bożych, siły i powrotu do zdrowia, a Matka Najświętsza, nasza Pani Myślenicka, by miała go w swej opiece i upraszała potrzebne łaski.
  • W dzisiejszą niedzielę w 140 miastach Polski odbywa się Marsz dla Życia i Rodziny.
    • Kolejny raz maszerować będziemy także w Myślenicach, aby dać wyraz naszemu szacunkowi dla świętości życia i upomnieć się o prawo rodziców do wychowania swoich dzieci.
    • Gromadzimy się na Rynku o godz. 15:00. Marsz zakończy się na stadionie Orła piknikiem rodzinnym połączonym z turniejem piłkarskim drużyn 6 osobowych.
  • Dziś i w następną niedzielę zachęcamy do podpisania po Mszach św. projektu ustawy o całkowitym zakazie aborcji pod arkadami przy wyjściu do Rynku.
    • Potrzebny jest do tego nr PESEL.
  • Dziś o godz. 17:30. zakończenie nabożeństw majowych z procesją.
  • Również dzisiaj w kościele Św. Brata Alberta na Osiedlu koncert organowy o godz. 17:30
  • Od poniedziałku zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedziele o 17:30, w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  • Wszystkie osoby podejmujące modlitwę za kapłanów w Apostolacie Margaretka zapraszamy serdecznie do udziału w pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę, 6 czerwca.
    • Początek przed bazyliką o godz. 9:00. Mszy św. o godz. 13:00 przewodniczyć będzie ks. bp Damian Muskus.
    • Zapisy na autobus w zakrystii. Program pielgrzymki tutaj (http://www.apostolatmargaretka.pl/)
  • Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na prelekcję : „Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Niepokalanego Serca Maryi”, którą wygłosi ks. dr Jan Sypko SCJ w naszym kościele we środę 3 czerwca po Mszy św. o godz. 18:00
  • Z kalendarza liturgicznego:
    • Środa – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
    • Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało
      • Porządek Mszy św. w kościele: o godz. 6:30, 8:00, 9:30, (zamiast Mszy o 11:00 będzie msza bezpośrednio po procesji Bożego Ciała), 12:30, 14:00 i 18:00. W Kościółku o 7:30 i 14:15.
      • Nie będzie w Kościółku Mszy św. o godz. 10:00.
      • Po Mszy św. o godz. 9:30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy.
        • Do udziału w procesji zapraszamy bardzo serdecznie i gorąco wszystkich parafian: dzieci do sypania kwiatów, wszystkich lektorów i ministrantów, dzieci szkół podstawowych i młodzież i dorosłych, osoby do niesienia feretronów i chorągwi, panów do niesienia baldachimu, orkiestrę, Ochotniczą Straż Pożarną ze Śródmieścia i Dolnego Przedmieścia, rodziny i osoby samotne.
        • Serdecznie prosimy rodziny państwa Jarząbków i Trzcińskich oraz ich sąsiadów a także Solidarność o przygotowanie ołtarzy na Myślenickim Rynku.
    • Po południu o godz. 17:00 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja wokół kościoła.
    • W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesje wokół kościoła w niedzielę o 17:00 a w tygodniu o godz. 18:00.
    • Przed Bożym Ciałem i Pierwszym Piątkiem okazja do spowiedzi będzie w tygodni na wszystkich Mszach św., a dodatkowo w środę będziemy spowiadali od godz. 15:00 z przerwą w spowiedzi od godz. 16:30 – 17:00
    • Piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca.
    • W pierwszy piątek spowiadamy na wszystkich Mszach św. a po południu w od godz. 15:00 z przerwą w spowiedzi od godz. 16:30 – 17:00 . Msza św. w pierwszy piątek dla dzieci o godz. 16:00.
    • Sobota– od godz. 9:00 odwiedzimy chorych i starszych z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii.
  • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o godz. 14:00.
  • Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje pomiar zakwaszania organizmu oraz badanie gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie odbędzie się w ambulansie w środę 3 czerwca o godz. 14:30 na parkingu przy kościele. Szczegóły na ulotkach przy kaplicy Matki Bożej.
  • Z intencji Mszalnych w tym tygodniu:
    • Środa 3 VI godz. 18:00 –
      • 1) O zdrowie i bł. Boże i dary Duch Św. dla ks. Leszka z okazji imienin – od Betanii i wspólnoty Nazaret
      • 2) O trwałość i świętość małżeństw oraz o bł. Boże w rodzinach, a o 17:30 Różaniec w tej intencji.
    • Czwartek 4 VI godz. 18:00 – O bł. Boże dla Dobroczyńców i woluntariuszy Caritas Betania
    • Sobota 6 VI godz. 8:00 – Wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP