• Jak zapowiadaliśmy w zeszłą niedzielę dzisiaj po każdej Mszy św. wolontariusze Caritas „Betania” zbierają ofiary do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  • Nabożeństwo majowe dziś o godz. 17:30. W tygodniu nabożeństwa majowe odprawiamy po Mszy św. o godz. 18:00
  • Przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego (która przypada w przyszłą niedzielę) w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące tzw. Dni Krzyżowe. Przed Mszą św. o godz. 8:00 odprawimy procesję wokół kościoła z odśpiewaniem litanii do Wszystkich Świętych.
  • W środę zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie
    • O godz. 18:00 – Msza św. z kazaniem
    • O godz. 19:00 – Różaniec Fatimski
    • O godz. 20:00 – Msza św. z kazaniem, a po niej procesja Cudownego Obrazu z nabożeństwem majowym.
    • O godz. 21:30 – Czuwanie młodzieży w kaplicy Matki Bożej.
  • Duszpasterstwo Służby liturgicznej i Ruchu Światło – Życie zapraszają wszystkich, a szczególnie młodzież, na „Kalwaryjską Noc Uwielbienia”, która odbędzie się w nocy z 15.05 na 16.05.2015 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie o godz. 20:00 przy ołtarzu polowym.
  • Zapraszamy również na XX Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie w sobotę 16.05.2015. Zapisy na autobus w zakrystii do środy (13.05.2015) wieczorem.
  • Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Myślenicach informuje, że przystępuje do realizacji drugiej edycji projektu Samorządu Województwa Małopolskiego „Pierwszy dzwonek”. Celem projektu jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów z rodzin wielodzietnych 3+ z terenu województwa małopolskiego, których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, ustalonego zgodnie z przepisami ustawy o pomocy społecznej. Zainteresowanych rodziców i pełnoletnich uczniów prosimy o składanie deklaracji w siedzibie Ośrodka – Myślenice, ul. Słowackiego 82 do 18.05.2015 w każdy dzień roboczy w godzinach do 7:00 – 15:00, a w poniedziałki od 7:00 – 16:00.
  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość I Komunii Św.
    • Na Mszy Św. o godz. 9:30 do Stołu Pańskiego po raz pierwszy przystąpią dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 5.
    • Wszystkich którzy chodzą na Mszę Św. o godz. 9:30 bardzo prosimy, aby przyszli na inną godzinę i pozostawili kościół dla rodziców i rodzin dzieci pierwszokomunijnych.
    • Przed pierwszą Komunią spowiadamy dzieci i rodziców w sobotę od godz. 9:00 do 10:30. Zachęcamy również do spowiedzi także chrzestnych, dziadków oraz krewnych.
    • Próby przed pierwszą Komunią Św. dla dzieci będą od poniedziałku do czwartku zawsze o godz. 16:00.
    • Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wczorajsze sprzątanie kościoła i placu wokół niego. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.
  • W najbliższy czwartek (14.05.2015) o godz. 19:00 w Domu Katolickim odbędzie się spotkanie z Profesorem Piotrem Glińskim – Wygaszanie społeczeństwa obywatelskiego. Organizatorzy zapraszają.
  • Dziś możemy zobaczyć wyjątkowy film – „Doonby. Każdy jest Kimś”. To intrygujący thriller psychologiczny z motywem pro-life. W ostatnim czasie film zyskał ogromną popularność w USA. Jednorazowy seans w kinie “Muza” dziś o godz. 18:00. Zapraszamy!
  • Z kalendarza liturgicznego:
    • Czwartek (14.05.2015) – Święto Świętego Macieja Apostoła
    • Sobota (16.05.2015) – Święto Świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika
  • Z intencji Mszalnych w tym tygodniu:
    • Wtorek (12.05.2015) godz. 7:00 – Śp. Janinę Putek – od koleżanek i kolegów z ZSTE Myślenice
    • Sobota (16.05.2015) godz. 18:00 – podziękowania i prośby do Matki Bożej
  • W przyszłą niedzielę strażacy OSP Śródmieście i Dolne Przedmieście zbierać będą ofiary na prowadzoną działalność ratowniczą. Bóg zapłać za każdy dar!