Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe dziś o g. 17:30, w tygodniu po Mszy św. o g. 18:00.

Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy dziś o godz. 15:00 z Rynku na Zarabie.

Dziękujemy za udziału w Loterii misyjnej na rzecz ubogiej szkoły w Ekwadorze. Dzięki Waszej ofiarności uzbieraliśmy 12 142 zł.

Caritas Betania 18.06 [w niedzielę] przeprowadzi zbiórkę do puszek na rzecz tegorocznego obozu dla osób niepełnosprawnych.

Tuż po premierowym koncercie – drugiej już – płyty naszej Oazy ptTylko Ty, pragniemy gorąco zachęcić do jej nabycia jak również polecić nowe wydanie śpiewnika oazowego. Płyta Tylko Ty to owoc pracy młodych ludzi rozmiłowanych w Bogu, wyraz ich wiary oraz radości wypływającej wprost z serca bijącego dla Najwyższego. Płyty i śpiewniki dostępne dziś pod Arkadami [obok Kościoła], w tygodniu w sklepie KIK-u.

KIK wraz z Komisją Oświaty NSZZ Solidarność zapraszają na 80 pielgrzymkę nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę. Wyjazd 2.07. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.

Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie autorskie z Profesorem Andrzejem Nowakiem, historykiem i publicystą, które odbędzie się 12.06 [jutro] o g. 19:00 w sali Domu Katolickiego.

Z kalendarium życia Kościoła

Wtorek – wsp. św. Antoniego z Padwy

W tym dniu zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie wg następującego porządku:

18:00  Msza św. z kazaniem

19:00  Różaniec Fatimski

20:00  Msza św. z kazaniem, a po niej procesja Cudownego Obrazu

21:30  Nabożeństwo dla młodzieży w kaplicy Matki Bożej

Środa – wsp. bł. Michała Kozala, prezbitera i doktora Kościoła

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Msze św. w naszym sanktuarium  w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o g. 11:00, która będzie odprawiona po procesji ok. g. 11:30.

Po Mszy św. o g. 9:30 sprawowanej przy ołtarzu polowym – procesja z Najświętszym Sakramentem  do czterech ołtarzy.

Serdecznie prosimy Rodzinę Jarząbków, Kongregację Kupiecką Oddział Myślenice, a także Solidarność o przygotowanie ołtarzy na myślenickim Rynku.

Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian: dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne, młodzież i dorosłych. Osoby do niesienia feretronów i chorągwi, panów do niesienia baldachimu, orkiestrę, Ochotnicze Straże Pożarne oraz tych wszystkich, którzy pragną uczcić Chrystusa Uwielbionego.

Po południu o g. 17:15 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja wokół kościoła.

W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. połączoną z Nieszporami o Najświętszym Sakramencie  i procesję wokół kościoła: w tygodniu o g. 18:00, a w niedzielę o g. 17:15.

Sobota  – wsp. św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Z intencji mszalnych

Sobota     – 10:00 O błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski przez wstawiennictwo św. Brata Alberta dla PZC Betania

– 18:00 W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej

Niedziela – 12:30 O wieczne zbawienie dla 32 Myśleniczan aresztowanych 23.06. 1940 i zamordowanych przez niemieckich okupantów w forcie na Wzgórzach Krzesławickich 29.06.1940

Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na tacę, w kopertach, jak również wpłaty na konto parafialne.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłej niedzieli i radosnego tygodnia!