• W naszej wspólnocie witamy członków Kapeli N, którym dziękujemy za ubogacenie niedzielnej liturgii, za wygłoszone Słowo Boże i zarazem serdecznie zapraszamy na ich koncert do Domu Katolickiego na godz. 15:30.
  • Dziś również o godz. 15:00, w Godzinie Miłosierdzia Bożego zapraszamy do uczestnictwa w Koronce do Miłosierdzia Bożego, a tych, którzy nie będą mogli w niej uczestniczyć w kościele zachęcamy do pobożnego jej odmówienia w gronie rodzinnym.
  • Pod ołtarzem znajduje się kosz, do którego można składać skarbonki z jałmużną wielkopostną. Bóg zapłać za każdy dar serca i owoc postu.
  • Również przed Kościołem zbiórka do puszek w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na pomoc mieszkańcom Syrii.
  • Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 26 IV [środa] o godz. 18:00.
  • Kandydatów przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania z klas trzecich gimnazjum zapraszamy na spotkanie 28 IV [piątek]o godz. 18:00.
  • Oaza Dzieci Bożych zaprasza wszystkie chętne dzieci na kolejne Spotkanie z bajką 29 IV [sobota] w godz. 10:00 – 12:00 w salce oazowej.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania przeprowadzi zbiórkę środków przeznaczonych na cele statutowe 30 IV [następna niedziela]. Dziękujemy za ofiary oraz każde wsparcie udzielane Zespołowi w ciągu całego roku.
  • Jeszcze do 28 IV (piątku) w budynku Betanii będzie można skorzystać z pomocy wolontariuszy w rozliczeniu PIT-ów.
  • Msza św. w rycie trydenckim, przedsoborowym 30 IV o godz. 11:30 [Niedziela Dobrego Pasterza] w Kościółku na Stradomiu.
  • Przed nami Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który będziemy obchodzić 30 IV (przyszła niedziela). W tym dniu zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00, a następnie o godz. 15:30 na spotkanie w Domu Katolickim. Dla dzieci przygotowaliśmy zajęcia warsztatowe, a dorosłych w tym czasie zapraszamy na kawę i spotkanie z ciekawymi gośćmi. Całość zakończy się ok. godz. 16:30. Zwieńczeniem obchodów będzie Droga Światła, której celebrowanie rozpoczniemy o godz. 19:00, wędrując ze Zmartwychwstałym Panem wokół Myślenickiego Rynku. Prosimy o przyniesienie świec na procesje. Serdecznie zapraszamy
  • W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi ks. Jarosław Łabęda, któremu już dziś przez wstawiennictwo Miłosiernego Pana pragniemy życzymy obfitości darów Bożych, jak również czułej opieki naszej Myślenickiej Pani.
  • Z intencji mszalnych
    • Wtorek – 18:00 O zdrowie, bł. Boże, Dary Ducha Świętego, potrzebne łaski, opiekę MB Myślenickiej dla ks. Solenizanta Jarosława na dalsze lata posługi w naszej wspólnocie
      • [są to intencje na prośbę: 1) Apostolatu Margaretka 2) Kręgów Domowego Kościoła 2) Grupy Misterium]
    • Piątek – 9:30 Dziękczynna za lata nauki, z prośbą o Dary Ducha Świętego dla Maturzystów z Zespołu Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Myślenicach, na czas zbliżających się egzaminów
  • Z kalendarium Kościoła
    • Poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha Biskupa, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski
    • Wtorek – Święto św. Marka Ewangelisty
    • Sobota – św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
  • Ogłoszenia kulturalne
    • Serdecznie polecamy film. Chata – piękna historia o tym, jak Bóg przychodzi do nas w naszych smutkach. Projekcje 28 i 29 IV o godz. 18:00, 30 IV o godz. 20:00, oraz 2 i 4 V o godz. 18:00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sport.
  • Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych od Miłosiernego Pana!