• Dziś druga niedziela wielkanocna, niedziela Miłosierdzia Bożego, o którą prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej.
    • Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
    • Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia.
    • Dziś po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
      Dziś po Mszach Św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 12:30 przedstawiciele wspólnot z naszej parafii pomogą nam zanurzyć się w Bożym Miłosierdziu czytając fragmenty z Dzienniczka św. s. Faustyny Kowalskiej.
    • W Godzinie Miłosierdzia – o godz. 15:00 wolontariusze ŚDM poprowadzą wspólną modlitwę w czasie której ponowimy akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu.
  • Nieszpory dziś o godz. 17:30.
  • Parafialny Zespól Caritas Betania bardzo serdecznie dziękuje za włączenie się w Wielkanocną Zbiórkę żywności w sklepach.
    • Z pomocą blisko 300 wolontariuszy udało nam się zebrać 3923 kg żywności i 4.774 zł.
    • Dziękujemy również za dary w Wielką Sobotę, z żywności święconej paczkami obdarowaliśmy 139 rodzin. Serdeczne Bóg zapłać.
  • W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy mogli włączyć się w dzieła miłosierdzia podejmowane przez Parafialny Zespół Caritas „Betania”.
  • Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca.
    • Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
    • Msze Święte o godz. 6:30, 8:00, 9:00 i po południu o 16:30, 18:00, w kościołku o 14:15.
    • Podczas wieczornej Eucharystii będzie można podjąć dzieło duchowej adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Deklaracje można zabrać ze stolika przy kaplicy Matki Bożej. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.
  • Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
  • Zmiana Tajemnic Różańca jutro o godz. 17:30.
  • W czwartek – wspomnienie św. Jan Chrzciciela de la Salle, prezbitera.
  • W Urzędzie Miasta i Gminy oraz w ośrodku Pomocy Społecznej przyjmowane są wnioski na świadczenie wychowawcze 500+. Szczegóły na stronie: opsmyslenice.pl
  • Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice:
    • W związku zagrożeniem jakie powodowały pojazdy poruszające się na wewnętrznym terenie kościoła parafialnego Narodzenia NMP w Myślenicach, wjeżdżające od strony wikarówki uprzejmie informuję, iż uległa zmiana organizacji ruchu w tym rejonie poprzez ustawienie znaku zakazu wjazdu na teren placu przy kościele. W związku z powyższym proszę o respektowanie powyższej zmiany i parkowanie pojazdów na innych parkingach zlokalizowanych w obrębie Rynku i ulicach przyległych.
  • Firma Bahlsen w Jaworniku poszukuje kobiet do pracy na produkcji. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
  • Z intencji Mszalnych:
    • O trwałość i świętość małżeństw oraz o bł. Boże w rodzinach – w środę o godz. 18:00, a o godz. 17:15 adoracja w tej intencji. Nowenna godz. 17:45.
    • O błogosławieństwo Boże dla Dobroczyńców i Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania” w czwartek o godz. 18:00
    • W intencji Ojczyzny i wszystkich, którzy zginęli katastrofie smoleńskiej – w piątek o godz. 18:00. Po Mszy Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie z redaktorem Cezarym Gmyzem.
  • Wszystkim parafianom miłego odpoczynku, błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia.