• „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”.
  • Dziś w uroczysty sposób świętujemy tajemnicę przyjścia Boga na świat – tajemnicę Jego wcielenia, które jest początkiem naszego zbawienia. Pamiętajmy, że to Pan Jezus jest miłosiernym obliczem Boga Ojca, o czym przypomina nam trwający w Kościele Rok Miłosierdzia. Pozwólmy zatem, aby Pan Bóg ze swoją miłością rodził się nieustannie w naszych sercach, przemieniał je, a nam błogosławił i udzielał wszelkich potrzebnych darów.
  • Dziś racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Dzisiaj uroczyste nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o g. 17:30.
  • Jutro drugi dzień Świąt. Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Naszą materialną ofiarą wesprzemy katolicki Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
  • W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Będziemy się modlić za wszystkie rodziny naszej parafii. W Roku Miłosierdzia na końcu każdej Mszy Świętej udzielimy rodzinom i małżonkom specjalnego błogosławieństwa. Po Mszy św. o g. 8:00 modlitwę o łaski dla rodzin poprowadzi „Służba Rodzinie”.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrze zakrystiance Celinie, Panu kościelnemu Bogdanowi, Panom: Ernestowi Łętocha i Krzysztofowi Jakubiakowi za zrobienie całej Bożonarodzeniowej dekoracji w kościele i w kościółku św. Jakuba na Stradomiu. Za wykonanie szopki betlejemskiej, przepiękne przystrojenie choinek, za czas poświęcony w przygotowanie naszego sanktuarium na Święta. Słowa uznania i wdzięczności należą się również dzieciom, które uczestniczyły w Roratach i swoimi pracami przyozdobiły kilka choinek.
  • Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, składamy najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.