• Dzisiaj rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo ku czci Najświętszego sakramentu po Mszy św. o godz. 14.00.
    • O godz. 17.00 uroczyste Nieszpory z kazaniem.
    • Jutro i we wtorek wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja od godz. 8.30 do 18.00 w ołtarzu Głównym.
  • O godz. 17.00 uroczyste Nieszpory z kazaniem. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na chwilę modlitwy i adoracji w ciągu dnia oraz na godz. 17.00 na nieszpory.
  • W naszej Archidiecezji rozpoczyna się od dnia dzisiejszego okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej, który trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej do 31 maja.
  • W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową odprawiamy Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.00 i 10.00 oraz po południu o godz. 16.00, 17.00 i 18.00. W kościółku o godz. 14.15. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tzn: dwa posiłki lekkie i jeden do syta i bez potraw mięsnych.
    Przypominamy również że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje do 14 roku życia aż do śmierci. Natomiast post należy zachować od ukończenia 18 –go roku życia do rozpoczęcia 60-go roku życia.

• Wielki Post trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. W tym okresie udział w Gorzkich Żalach, w Drodze Krzyżowej, w Rekolekcjach Wielkopostnych, nasze umartwienia i uczynki miłosierne przygotują nas do religijnego przeżycia tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego.
  • Przez cały Wielki Post, zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia do kościoła parafialnego o godz. 15.00
  • W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową:
    – dzieci o godz. 16.00 (dzieci z klas III, przygotowujące się do I Komunii św. są zaproszone obowiązkowo do udziału w Drodze Krzyżowej. Bardzo prosimy rodziców, aby o to zadbali))
    – starszych o godz. 17.30
    – młodzież o godz. 19.00

• Arcybractwo Różańcowe doprawia Drogę Krzyżową w każdą niedzielę o godz. 15.00
  • W piątek Drogę Krzyżową dla starszych o godz. 17.30 poprowadzi Służba Rodzinie.
  • W przyszłą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00
  • W ramach przygotowania do przeżycia Światowych Dni Młodych 2016 zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich, a zwłaszcza młodzież, w piątek na Msze św. o godz. 18.00 Po niej Droga Krzyżowa dla młodzieży. W każdy trzeci piątek miesiąca będziemy modlić się w intencji spotkania młodych z Ojcem świętym. Zapraszamy do włączenia się w te duchowe przygotowania zarówno młodych jak i ich rodziców, dziadków a także dzieci i osoby chore i cierpiące.
    Polecamy tą intencję wszystkim, którym zależy na „nadziei świata”, jak mówił o młodych święty Jan Paweł II.
    Osoby, które jeszcze nie oddały deklaracji przyjęcia pielgrzymów prosimy o zwrot ich do piątku 20 lutego do zakrystii lub kancelarii parafialnej

• Zachęcamy serdecznie do przekazania 1 procenta podatku na rzecz Caritas. Ulotki z numerem KRS dla rozliczających się samodzielnie znajdziemy na stoliku przy kaplicy Matki Bożej. Dyżury osób pomagających w „Betanii” w wypełnieniu PITów rozpoczniemy od 23 marca.
  • Już od soboty 21.02 w naszym Domu Katolickim Misterium Męki Pańskiej. Inscenizacja przygotowana w sposób profesjonalny przez aktora Teatru Ludowego Piotra Piechę i grupę blisko 70 osób ukazuje dzieło Odkupienia ludzkości dokonane przez Jezusa stając się dla widza źródłem refleksji, wzruszeń i pomocą w przeżywaniu osobistego spotkania z Miłością Boga.
    Przedstawienia tylko do niedzieli 8.03.2015
    – w piątki o godz. 19.00
    – w soboty i w niedzielę o godz. 15.00 i 18.15
    Wejściówki możemy odebrać po Mszy w zakrystii a w tygodniu w sklepie KIK-u. Więcej informacji na stronie internetowej Parafii.

• Dzisiaj o godz. 19.00 w kościele koncert organowy.
  • We środę o godz. 18.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie.
  • Pragniemy również podać do wiadomości wspólnocie parafialnej w dniach od 26 – 28 lutego będą prowadzone w naszym kościele Rekolekcje na dobry początek. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach.
  • Wszystkim którzy w minionym czasie złożyli ofiary w kopertach jak również na konto parafialne serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!