• Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Prowadzi je ks. Tomasz Pilarczyk
  • Program Rekolekcji Wielkopostnych dla dzieci i młodzieży 15 – 18 marca 2015 r.
    • Poniedziałek i Wtorek
      • godz. 10.00 – nauka rekolekcyjna dla dzieci z klas: 0 i 1
      • godz. 11.00 – nauka rekolekcyjna dla dzieci z klas: 2 i 3
      • godz. 15.00 – nauka rekolekcyjna dla dzieci z klas: 4-6
      • godz. 16.30 – nauka rekolekcyjna dla młodzieży gimnazjalnej
      • godz. 19.30 – nauka rekolekcyjna dla młodzieży ponadgimnazjalnej
    • Środa
      • godz. 10.00. — nauka rekolekcyjna dla dzieci z klas: 0 i 1
      • godz. 11.00 – nauka rekolekcyjna dla dzieci z klas: 2 i 3
      • godz. 14.00 – Sakrament Pokuty dla dzieci z klas: 4-6.
      • godz, 15.00 – Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji dla Klas 4-6
      • godz. 16.00- Sakrament Pokuty dla młodzieży gimnazjalnej
      • godz. 17.00- Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji dla młodzieży gimnazjalnej
      • godz. 19.00- Sakrament Pokuty młodzieży ponadgimnazjalnej
      • godz. 19.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży na zakończenie rekolekcji
  • Dziś po Mszy św. o godz. 14.00 Droga Krzyżowa Arcybractwa Różańcowego.
  • O godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • Przez cały Wielki Post, zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia do kościoła parafialnego o godz. 15.00.
  • W czwartek obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu również przeżywamy rocznice święceń biskupich ks. kard. Stanisława Dziwisza, naszego metropolity, którego polecamy w naszej modlitwie.
  • O godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę za zmarłych połączoną z wypominkami
  • W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową:
    • dzieci o godz. 16.00
    • starszych o godz. 17.30
    • młodzież o godz. 19.00.
  • W tym tygodniu przeżywamy trzeci piątek miesiąca w którym szczególnie modlimy się o Miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. Wieczorem zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież w ramach przygotowania do ŚDM 2016 na Mszę św. wieczorną oraz Drogę Krzyżową.
  • Zachęcamy serdecznie do przekazania 1 procenta podatku na rzecz Caritas. Ulotki z numerem KRS dla rozliczających się samodzielnie znajdziemy na stoliku przy kaplicy Matki Bożej. Osoby pomagające w „Betanii” w wypełnieniu PITów dyżurują według planu widocznego na plakatach przy wejściach do kościoła.
  • „Bóg nie umarł” to tytuł filmu, który powinien zobaczyć każdy wierzący człowiek, by stanąć wobec pytania: czy potrafię bronić mojej wiary. Szczególnie mocno przemawia on do młodzieży. Film wyświetlany jest w MOKiS dziś o godz. 18.00, a od wtorku do czwartku bo godz. 12 i 18. Szczegóły na plakacie.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy „Grupie Misterium” za dar 18 ornatów dla naszej parafii i ofiarę pieniężną na utrzymanie Domu Kalickiego.
  • W przyszłą niedzielę 22 marca po mszach św. o godz. 8.00, 9.00 i 11.00 przed kościołem odbędzie się kiermasz ozdób wielkanocnych, wykonanych przez uczniów i nauczycieli ze Szk. Podst. nr 2. Ofiary zebrane w czasie kiermaszu zostaną przekazany na rzecz misji i misjonarzy z naszej parafii.
  • Również w przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii dla starszych, które wygłosi ks. Michał Olszewski, sercanin.
  • Wszystkim, którzy w minionym czasie złożyli ofiary w kopertach na kościół serdeczne Bóg zapłać!
  • Z intencji Mszalnych w tym tygodniu:
    • Czwartek, 19 III
      • godz. 7.30 – Za zmarłych Kuśnierzy i Garbarzy oraz członków ich rodzin
      • godz. 8.00 – O trwałość i świętość małżeństw oraz o bł. Boże w rodzinach, po Mszy św. modlitwy do św. Józefa