• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o g.17:00.
    • Czwartek: wspomnienie św. Izydora, biskupa i doktora Kościoła
    • Środa: o g.18.00 Msza Święta w intencji trwałości i świętości małżeństw
      oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej o g. 8:00 adoracja w tej samej intencji
    • Czwartek: o g.18:00 o błogosławieństwo Boże dla dobroczyńców
      i wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”
    • Piątek: o g.16:00 w intencji dzieci z klas IV, ich rodzin i nauczycieli
    • Sobota:
      • o g. 8:00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
      • o g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
      • o g.18:00 w intencji rodzin, które Matka Boża nawiedziła w marcu
      • o g.18:00 w intencji tegorocznych maturzystów
  • Nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:
    • Godzina Miłosierdzia wraz z Drogą Krzyżową: codziennie o g.15:00
    • Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o g.16:00. Arcybractwo Różańcowe odprawia Drogę Krzyżową w niedzielę o g.15:00.
    • W piątek ulicami Myślenic przejdzie tradycyjna inscenizowana Droga Krzyżowa, którą organizujemy wspólnie z parafią św. Brata Alberta, pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Rozpoczniemy Mszą Świętą o g.17:00 w kościele na Osiedlu, po niej inscenizowana Droga Krzyżowa, zakończenie przy naszym ołtarzu polowym. Po nabożeństwie możliwość przyjęcia Komunii świętej. Zachęcamy do zabrania świec.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
    • Spowiadamy codziennie od g. 6:00 i w czasie Mszy Świętych oraz od g.17:00, a w czwartek i w piątek od g.15:00 do g.18:00.
    • We wtorek nie będzie spowiedzi od g.17.00, ponieważ wszyscy nasi księża spowiadają w okolicznych parafiach.
    • Na piątkową spowiedź szczególnie zapraszamy dzieci. Msza Święta i Droga Krzyżowa dla dzieci piątek o g.16:00.
  • W ramach Jubileuszu Koronacji Łaskami Słynącego Obrazu w najbliższą sobotę, siódma już Nowenna do Matki Bożej Pani Myślenickiej. Rozpoczniemy ją o g.17:30 modlitwą z podziękowaniami i prośbami. Następnie Msza Święta z kazaniem sprawowana przez księży rodaków: O. Aleksego Płatka OFM i O. Bogusława Zabłockiego OFM. Zapraszamy na nią wszystkie rodziny, które Matka Boża w Swoim Obrazie odwiedziła w domach w marcu oraz tegorocznych maturzystów z rodzicami.
  • Zapraszamy na comiesięczne Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie we środę o godz. 19:30 w naszym kościele. Modlitwę i śpiew poprowadzi wspólnota Nazaret.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w pierwszą sobotę od g. 9:00. Dodatkowe odwiedziny chorych przed Wielkanocą będą jeszcze w Wielki Poniedziałek od g.10.00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • Kandydatów do bierzmowania z klas trzecich Gimnazjum zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie we czwartek o godzinie 18:00.
  • Parafialny Zespól Charytatywny Caritas „BETANIA” przyjmuje zapisy na paczki świąteczne w Wielką Sobotę od wszystkich potrzebujących pomocy, we wtorek 2 kwietnia w g.15:00 do g.17:00.
  • Baranki wielkanocne i paschaliki będzie można nabyć od 1 kwietnia w sklepie KIKu a przed kościołem w niedzielę 7 i 14 kwietnia.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy czując odpowiedzialność za parafię, wspierają modlitwą i ofiarą prace, które toczą się wokół naszej świątyni.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy bezpłatny i praktyczny 16 – stronicowy dodatek zdrowotny „Ziołowa Apteczka na wiosnę”, a w nim m.in. o tym, jak odtruć organizm po zimie.. Jest też „Źródło”.
  • Można jeszcze nabyć pamiątki związane z misjami: obraz Matki Bożej Myślenickiej i różaniec z Jej Wizerunkiem.
  • Spotkanie z Panią Konsul Węgier w Krakowie Adrienne Körmendy na temat: „Europa Środkowa i jej nowy patron: Sługa Boży János Esterházy” organizowane przez Klub Gazety Polskiej będzie poniedziałek 01 kwietnia o godz. 19:00 w Domu Parafialnym przy ul. 3-go Maja w Myślenicach. Organizatorzy zapraszają.
  • Życzymy wszystkim dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Jana Brytan. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.