• Przed nami druga tura rekolekcji wielkopostnych dla dorosłych, które poprowadzi ks. dr Wojciech Olszowski. Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym w przyszłą niedzielę o g. 18:00. Rekolekcje potrwają do środy 21 marca.
  • Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas II gim. w poniedziałek o g. 18:00 w kościele.
  • Spotkanie przedstawicieli wszystkich grup działających przy naszej parafii, dotyczące liturgii Świętego Triduum Paschalnego odbędzie się w czwartek o g. 19:00 w salce przy ul. ks. Piotra Skargi 4.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania przyjmuje zapisy na Paczki Świąteczne wydawane w Wielką Sobotę. Zgłoszenia można dokonać we wtorek od g. 15:00 do 17:00 w budynku Betanii.
  • Żywność z Programu Unii Europejskiej będzie wydawana przez Zespół Caritas 13 i 20 marca od g. 15:00 do 17:00.
  • Baranki wielkanocne i świece paschalne Caritas będą dostępne w tygodniu w sklepie KIK-u, a w przyszłą niedzielę w kiosku Caritas na placu kościelnym. Bóg zapłać za ofiary na pomoc ubogim składane przy tej okazji.
  • Spotkanie organizacyjne osób biorących udział w parafialnej pielgrzymce śladami św. Pawła do Grecji będzie miało miejsce 19 III [poniedziałek] o g. 19:00, w Domu Katolickim przy ul 3 Maja 1a. Bardzo prosimy o uregulowanie w tym dniu pozostałych kosztów wyjazdu. Zwolniły się trzy miejsca na pielgrzymkę. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie do kancelarii parafialnej. Ulotki z informacjami obok kaplicy Matki Bożej.
  • Nasza parafia objęła patronat nad wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w 2019r. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym wydarzeniu zapraszamy na grupę PoMyśl: Panama na Facebooku oraz stronę internetową parafii, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje i skontaktować się z osobami odpowiedzialnym za organizację wyjazdu.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Codziennie Godzina Miłosierdzia o g. 15:00 połączona z nabożeństwem Drogi Krzyżowej. We wtorek Drogę Krzyżową poprowadzą przedstawiciele Klubu Inteligencji Katolickiej.
    • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 16:15, dorosłych o g. 17:15.
    • Już w najbliższy piątek ulicami naszego miasta przejdzie tradycyjna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. o g. 17:00 w parafii św. Brata Alberta na Osiedlu. Po jej zakończeniu będziemy świadkami ostatnich chwil z życia Chrystusa i wraz z Nim przejdziemy na miejsce ukrzyżowania. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu, które pozwoli nam jeszcze lepiej przeżyć trwający okres Wielkiego Postu i przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.
    • W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej o g. 19:00!
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o g. 17:00.
  • Z intencji mszalnych
    • Sobota – 18:00 W intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Ogłoszenia kulturalne
    • Grupa Misterium zaprasza na Misterium Męki Pańskiej. Ostatnie wolne wejściówki można zarezerwować mailowo bądź telefonicznie. Szczególnie zapraszamy na dzisiejszy spektakl charytatywny o g. 18:15. Cały dochód zostanie przekazany na leczenie Laury Kurowskiej i Mateusza Chrobaka. Szczegóły na plakacie i stronie parafii.
  • Ogłoszenia urzędowe
    • Starosta Myślenicki oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach zapraszają do udziału w XV Targach Edukacyjnych Powiatu Myślenickiego, które odbędą się w środę w g. 9:00 – 14:00, w hali sportowej Zespołu Szkół przy ul. 3 Maja 97b. W czasie Targów przedstawione zostaną oferty edukacyjne branżowych szkół I stopnia, techników i liceów ogólnokształcących prowadzonych przez Powiat Myślenicki, a także oferty placówek oświatowych. Udział w Targach jest bezpłatny.
    • Burmistrz M i G Myślenice informuje o wyłożeniu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w mieście Myślenice pod nazwą Śródmieście – Bukówka. Wyłożenie do publicznego wglądu do projekt planu odbywa się dniach od 9 do 30 marca w Urzędzie Miasta, w godzinach urzędowania w Inkubatorze przedsiębiorczości. Projekt dostępny również na stronie Urzędu.
  • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu nauki i pracy.