• Nieszpory Adwentowe o g.17.30.
    • Poniedziałek: Wigilia Bożego Narodzenia.
      • Spowiadamy do g.12.00.
      • Nie ma Mszy Świętej o g.18.00.
      • Zachęcamy do zachowaniu tradycyjnego wigilijnego postu.
      • Zachowajmy piękne zwyczaje związane z Wieczerzą Wigilijną:
      • na stole połóżmy poświęcone sianko i zapalmy świecę „Caritas” od Betlejemskiego Światła Pokoju, które można zabrać z ołtarzy bocznych dzisiaj i jutro.
      • puste miejsce przy stole niech otworzy nasze serca na innych
      • rozpocznijmy Wieczerzę wspólną modlitwą, odczytaniem fragmentu Ewangelii
        i przełamaniem się opłatkiem
      • śpiewem kolęd powitajmy Nowonarodzonego
      • w duchu łączności z Kościołem weźmy udział w Pasterce o g.24.00.
      • Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
    • Wtorek: UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
      • Msze Święte w porządku niedzielnym.
    • Środa: Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika
      • Msze Święte również w porządku niedzielnym.
    • Czwartek: Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
      • Po Mszach Świętych pobłogosławienie wina.
    • Piątek: Święto Świętych Młodzianków
    • Sobota: wspomnienie św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika
    • Niedziela: Święto Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa
    • Sobota: o g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
    • Niedziela: o g. 8.00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz
      o błogosł. Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy przy żłóbku.
  • Msza Święta śpiewana w rycie trydenckim zostanie odprawiona w Święto św. Szczepana o g.11.30 w kościółku św. Jakuba.
  • Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 będą kolędować na rzecz misji i misjonarzy w Peru i na Ukrainie, w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych o g. 8.00, g. 9.30 i g.11.00. Serdecznie zapraszamy i prosimy o wsparcie.
  • Zapraszamy na jasełka pt. „Muzyka Bożego Narodzenia” w reżyserii Marcina Kobierskiego i Młodzieży Oazowej. Wejściówki na dzień 5 i 6 stycznia można odebrać już dzisiaj po Mszach Świętych w zakrystii, a na pozostałe spektakle po Nowym Roku. Możliwa jest również rezerwacja telefoniczna i mailowa. Więcej informacji znajduje się na naszym fanpage’u na facebooku.
  • Świece Caritas z „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” są do nabycia w przedsionku od ul. Ks. Piotra Skargi. Ofiarę za nie składamy do skarbonki przy krzyżu.
  • W zakrystii jest dostępny „Modlitewnik – u stóp Matki Bożej Myślenickiej”, jako pomoc dla rodzin przyjmujących Jej Wizerunek w domach oraz kalendarz na przyszły rok z wieloma archiwalnymi zdjęciami z koronacji Cudownego Obrazu. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na remont murów wokół naszej świątyni.
  • Caritas Betania składa podziękowania dla Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział Myślenice i wszystkich wolontariuszy za przygotowanie Wigilii dla samotnych. Słowa uznania i wdzięczności także dla kandydatów do bierzmowania, którzy włączyli się jej przeprowadzenie. Dziękujemy również rodzicom i dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 2 za żywność ofiarowaną „Betanii” na rzecz potrzebujących.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary składane w kopertach, na tacę i na konto parafii na rzecz remontu murów okalających plac kościelny i renowację ołtarza głównego w kościółku św. Jakuba.
  • We czwartek 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jej celem jest spotkanie się kapłana z każdą rodziną i wspólna modlitwa o błogosławieństwo Boże. Zadbajcie o religijny charakter tego spotkania. Postarajcie się w miarę możliwości być w domu. Jeśli termin wizyty jest niedogodny, to można z księdzem ustalić inny. Na stole przy zapalonej świecy postawcie krzyż i naczyńko z wodą święconą, którą w te dni można zabrać z kościoła. Program kolędy do 31 grudnia wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Całość kolędy ukaże się w ciągu najbliższych dni. Już dzisiaj dziękujemy za zapewnienie transportu dla kapłanów w czasie kolędy.
  • Polecamy świąteczną prasę katolicką prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” do czytania 100 świątecznych stron – każdy znajdzie coś dla siebie. Wewnątrz obrazek z modlitwą przy wigilijnym stole. Jest też „Źródło”.
  • W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej parafii śp. Maria Cichoń.
    Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.
  • Na nadchodzące Święta niech Bóg błogosławi nam Wszystkim, byśmy je przeżyli w zgodzie, jedności i miłości. A ludzi samotnych prowadzi do wigilijnego stołu, przy którym spotkają się z życzliwością i miłością innych.