• Nieszpory Adwentowe o g.17.30.
  • Plansze roratnie z wklejonymi obrazkami dzieci przynoszą na Roraty w poniedziałek, a w Wigilię po Mszy Świętej o g. 8.00 otrzymają pamiątkowe upominki.
  • Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przygotujmy nasze serca przez pojednanie się z ludźmi i Bogiem w sakramencie pokuty.
  • Spowiedź przedświąteczna będzie w poniedziałek od g. 6.00 do g.12.00 i po południu od g.14.00 do g.18.00. Przerwy w spowiedzi: od g. 9.30 do g.10.00 i od g.16.00 do g.16.30. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. W Wigilię spowiadamy od g.6.00 do g.12.00.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek i sobotę.
    • Wtorek: Wigilia Bożego Narodzenia.
      • Nie ma Mszy Świętej o g.18.00. Zachęcamy do zachowaniu tradycyjnego wigilijnego postu.
      • Zachowajmy piękne zwyczaje związane z Wieczerzą Wigilijną:
      • na stole połóżmy poświęcone sianko i zapalmy świecę „Caritas” od Betlejemskiego Światła Pokoju, które przez najbliższe dni można zabrać z ołtarzy bocznych.
      • puste miejsce przy stole niech otworzy nasze serca na innych
      • rozpocznijmy Wieczerzę wspólną modlitwą, odczytaniem fragmentu Ewangelii
        i przełamaniem się opłatkiem
      • śpiewem kolęd powitajmy Nowonarodzonego
      • w duchu łączności z Kościołem weźmy udział w Pasterce o g.24.00.
      • Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
      • Przed Pasterką od g.23.30 będzie w kościele kolędować Młodzież z Oazy i Myślenicka Orkiestra Dęta.
    • Środa : UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
      • Msze Święte w porządku niedzielnym.
    • Czwartek: Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika
      • Msze Święte również w porządku niedzielnym.
    • Piątek: Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
      • Po Mszach Świętych pobłogosławienie wina.
    • Sobota: Święto Świętych Młodzianków
    • Niedziela: Święto Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa
    • Sobota: o g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
    • Niedziela: o g. 8.00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz
      o błogosławieństwo Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy przy żłóbku.
  • Msza Święta w rycie trydenckim zostanie odprawiona w Boże Narodzenie o g.11.30 w kościółku św. Jakuba przez ks. Marcina Jakubiaka.
  • W piątek 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jej celem jest spotkanie się kapłana z każdą rodziną i wspólna modlitwa o błogosławieństwo Boże. Zadbajcie o religijny charakter tego spotkania. Postarajcie się w miarę możliwości być w domu. Jeśli termin wizyty jest niedogodny, to można z księdzem ustalić inny. Na stole przy zapalonej świecy postawcie krzyż i naczynko z wodą święconą, którą w te dni można zabrać z kościoła. Program kolędy do 31 grudnia wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Całość kolędy ukaże się w ciągu najbliższych dni. Już dzisiaj dziękujemy za zapewnienie transportu dla kapłanów w czasie kolędy.
  • Zapraszamy na jasełka pt. „Czwarty Mędrzec” w reżyserii Marcina Kobierskiego i Młodzieży Oazowej. Są jeszcze miejsca na dzisiejsze spektakle o g.12.15 i g.15.15 w Domu Katolickim. Tych, którzy nie mogą wybrać się dziś, zapraszamy w pierwszy i drugi weekend stycznia, wejściówki do odebrania w zakrystii, a w tygodniu w sklepiku KiK-u, można je zarezerwować także przez internet – szczegóły na plakatach i stronie parafii.
  • Świece Caritas z „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” są do nabycia dziś na placu kościelnym pod namiotem „Betanii” oraz w małym sklepiku, oraz codziennie w sklepie KIK-u. 6 zł. z każdej małej świecy a 12 zł. z dużej odprowadzamy do Caritas diecezji. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
  • Tam też dostępny jest nasz parafialny kalendarz na przyszły rok z wieloma zdjęciami z Jubileuszu Koronacji Cudownego Obrazu i z życia Parafii, oraz książka „Chwyćmy się śladów Maryi” będąca zbiorem wykładów wygłoszonych podczas marcowego Seminarium Mariologicznego, które odbyło się w naszym Domu Katolickim w ramach Roku Jubileuszowego. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na sfinansowanie remontu murów wokół naszej świątyni.
  • Dziękujemy Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział Myślenice, Urzędowi Miasta i Gminy Myślenice, Caritas „Betanii”, wszystkim wolontariuszom za przygotowanie Wigilii dla samotnych. Dziękujemy również rodzicom i dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 2 i z Przedszkola „Chatka Puchatka” za przekazanie stroików świątecznych na rzecz potrzebujących.
  • Nasza parafia organizuje w przyszłym roku jeszcze jedną pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 29 maja do 4 czerwca. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablotkach. Zapisy u ks. Proboszcza do końca grudnia.
  • Polecamy świąteczną prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” do czytania 100 świątecznych stron – scenariusz rodzinnej modlitwy przy wigilijnym stole. Jest też „Źródło”.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii śp. Stanisława Dzięgielewska, śp. Zbigniew Gubała, śp. Artur Wróblewski. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.
  • Na nadchodzące Święta niech Bóg błogosławi nam Wszystkim, byśmy je przeżyli w zgodzie, jedności i miłości. A ludzi samotnych obdarzy również miejscem przy wigilijnym stole, przy którym spotkają się z życzliwością i miłością innych.