• Poniedziałek: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
      • Msze Święte
        • w kościele: g. 6:30, 8:00, 9:00, 16:30, 18:00,
        • w kościółku: g.14:15.
      • Jest to także Dzień Świętości Życia. Jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz zwrócenie uwagi na potrzebę szczególnej troski o nie. W tym dniu możemy wejść w szeregi osób broniących życia poprzez Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli zobowiązanie się do 9-cio miesięcznej modlitwy i ofiary w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone i jego rodziców. To dzieło będzie można podjąć na Mszy Świętej o g. 9:00 i g.18.00. Deklaracje można zabrać ze stolika przy kaplicy Matki Bożej, prosimy je wypełnić i przynieść na jutrzejszą Msze Świętą. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia SOS.
  • Nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: niedziela o g.17:00.
      Godzina Miłosierdzia wraz z Drogą Krzyżową: codziennie o g.15:00. We wtorek poprowadzi ją Klub Inteligencji Katolickiej.
    • Droga Krzyżowa w piątki:
      • dla dzieci o g.16:15,
      • dla dorosłych o g.17:15
      • dla młodzieży i młodych duchem o g.19:00
    • Arcybractwo Różańcowe odprawia Drogę Krzyżową w każdą niedzielę o g.15:00.
    • Sobota: o g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • Matura to ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka. Tegorocznych maturzystów zapraszamy na czuwanie modlitewne u Matki Bożej Pani Myślenickiej z racji Jej Jubileuszu w piątek 29 marca. Początek o g.19.00. Zakończenie przed północą. Szczegółowy program na plakatach.
  • Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na Mszę Świętą we wtorek o godzinie 18:00 i spotkanie.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy czując odpowiedzialność za parafię, wspierają modlitwą i ofiarą prace, które toczą się wokół naszej świątyni.
  • Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” organizuje od 26 kwietnia 10 dniową pielgrzymkę do Grecji. Szczegóły na plakatach.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy bardzo przydatny nie tylko w Wielkim Poście dodatek – rachunek sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi . Jest też „Źródło”.
  • Można jeszcze nabyć pamiątki związane z misjami: obraz Matki Bożej Myślenickiej, medalik i różaniec z Jej Wizerunkiem.
  • Na Rynku w Myślenicach trwa kiermasz charytatywny na operację serca za granicą dla Kasi Jędrasiak.
  • Życzymy wszystkim dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Kazimierza Machlowskiego, śp. Stanisława Sarnę, śp. Łucję Salawa, śp. Mariusza Kowalskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.