• Nieszpory o g.17.30.
    • Piątek: Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
    • Sobota: wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
    • Sobota: o g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
    • Niedziela: o g.14.00 o Boże błogosławieństwo dla członkiń Róż Różańcowych – po Mszy Świętej spotkanie opłatkowe
  • Msza Święta śpiewana w rycie trydenckim zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o g.11.30 w kościółku św. Jakuba.
  • Zapraszamy na kolejną katechezę pt. “Zrozumieć Franciszka, czyli o co chodzi Papieżowi“, którą poprowadzi ks. Michał Olszewski SCJ, w piątek 25 stycznia o godzinie 19.00 w Domu Katolickim przy ul. 3 Maja 1a.
  • Czciciele Pani Myślenickiej, którzy nie należą do naszej parafii, a chcieliby zaprosić Matkę Bożą w kopii Jej Wizerunku do swojego domu, mogą się zapisać w zakrystii na konkretny dzień nawiedzenia.
  • Przy kaplicy Cudownego Obrazu jest wystawiona Jubileuszowa Księga Pamiątkowa, w którą można wpisywać podziękowania za doznane łaski przez wstawiennictwo Matki Bożej.
  • W zakrystii można nabyć „Modlitewnik – u stóp Matki Bożej Myślenickiej”, jako pamiątkę i pomoc dla rodzin przyjmujących Jej Wizerunek w domach.
  • W niedzielę 27 stycznia od g.10.30 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbędzie się 28 Myślenicki Festiwal Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” pod patronatem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Szczegóły na plakatach i na stronie MOKiS-u – zapraszamy.
  • Nasza Parafia organizuje 8-dniową samolotową pielgrzymkę do Gruzji od 11 do 18 września 2019 r. Informacje i program na stronie internetowej Parafii. Zapisy do końca stycznia u ks. Proboszcza.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych ofiarą do puszek, będzie można wesprzeć Pana Grzegorza Proszkowiec, parafianina parafii św. Br. Alberta, który przed rokiem uległ poważnemu wypadkowi i walczy o powrót do sprawności, co jest związane z kosztowną rehabilitacją.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary składane w kopertach, na tacę i na konto parafii na rzecz remontu murów okalających plac kościelny i renowację ołtarza głównego w kościółku św. Jakuba.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o relacjach między Kościołem a państwem, oraz jakimi zasadami się kierować, by wesprzeć nastolatka w trudnym procesie dojrzewania. Jest też „Źródło”.
  • Dzieciom i młodzieży na czas ferii zimowych życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a wszystkim Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Maria Matusiak, śp. Jan Teter, śp. Janina Podoba, śp. Edward Grzybacz, śp. Ryszard Sikorski, śp. Agnieszka Kofin, śp. Stefania Oliwa. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.
  • Ogłoszenie niekościelne:
    • Burmistrz Myślenic informuje, że podjęto działania zmierzające do reaktywacji z dniem 1 września 2019 r. Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach przy ulicy Sobieskiego 1. Wszystkich zainteresowanych Rodziców / Opiekunów prawnych/, zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 24 stycznia (czwartek) o godz.18.30 w auli szkoły przy ulicy J. Sobieskiego 1. Burmistrz MiG Myślenice – Jarosław Szlachetka