• Zakończyliśmy Misje Święte. Serdeczny Bóg zapłać za wasze świadectwo wiary, które wyraziło się w uczestnictwie w nich, modlitwie i podejmowanych ofiarach. Dziękujemy tym, którzy na różne sposoby, poprzez pracę i zaangażowanie, przyczynili się do ich przygotowania i przeprowadzenia. Niech owoc tych pięknych dni trwa w nas i wpływa na codzienne życie.
    • Można jeszcze nabyć pamiątki związane z misjami: obraz Matki Bożej Myślenickiej, medalik i różaniec z Jej Wizerunkiem, książki.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła
    • Wtorek: Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
    • Nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:
      • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: niedziela o g.17:00.
        Godzina Miłosierdzia wraz z Drogą Krzyżową: codziennie o g.15:00
      • Droga Krzyżowa w piątki:
        • dla dzieci o g.16:15,
        • dla dorosłych o g.17:15
        • dla młodzież i młodych duchem o g.19:00
        • Arcybractwo Różańcowe odprawia Drogę Krzyżową w każdą niedzielę o g.15:00.
  • Parafialny Zespół Caritas “Betania” obchodzi w tym roku 25-lecie swego istnienia i działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy. Z tej okazji ks. arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi w naszym kościele Mszę Świętą dziękczynną w najbliższą sobotę o g.14:00. Zapraszamy na nią parafian, wolontariuszy i osoby wspierające działalność Zespołu.
  • Grupa Tradycji Katolickiej organizuje w naszej Parafii Wielkopostne Dni Skupienia. Poprowadzi je ks. Marcin Kostka z Kapłańskiego Bractwa Św. Piotra. Rozpoczęcie w piątek w kościele Drogą Krzyżową o g.19.00, zakończenie Mszą Św. w rycie trydenckim w kościółku o g.11.30. Zachęcamy do uczestnictwa. Szczegóły na plakatach.
    • Wtorek: o g. 8:00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy do św. Józefa oraz Różaniec.
    • Środa: o g.18:00 Msza Święta o uwolnienie i uzdrowienie
    • Sobota: o g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej.
  • Tegorocznych maturzystów zapraszamy na czuwanie modlitewne u Matki Bożej Pani Myślenickiej z racji Jej Jubileuszu w piątek 29 marca. Początek o g.19.00. Zakończenie przed północą.
  • Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkanie i konferencję we czwartek po Mszy Świętej o godzinie 18:00.
  • Grupa Misterium zaprasza na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ. Tegoroczny spektakl pozwala zgłębić tajemnicę Eucharystii i jej znaczenie dla naszego chrześcijańskiego życia. Wejściówki można zarezerwować mailowo i telefonicznie. Szczegóły na plakacie i ulotkach – zapraszamy.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy czując odpowiedzialność za parafię, wspierają modlitwą i ofiarą prace, które toczą się wokół naszej świątyni i w kościółku św. Jakuba.
  • Kongregacja Kupiecka w Myślenicach, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu organizują Wielkanocny Konkurs Palm w niedzielę 14 kwietnia na Rynku w Myślenicach. Regulamin konkursu znajdzie się na plakatach, w prasie i na stronie internetowej MOKiS-u. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Jak co roku przewidziano liczne nagrody i atrakcje.
  • Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” organizuje od 26 kwietnia 10 dniową pielgrzymkę do Grecji. Szczegóły na plakatach.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach, którzy z pasją i w ciekawy sposób zbierają środki na pomoc potrzebującym. Jest też „Źródło”.
  • Po Mszach Świętych można nabyć przy kościele nową muzyczną publikację pt. NIEZIEMSCY – to album ze śpiewanymi modlitwami do różnych świętych autorstwa P. Michała Niemca, krakowskiego katechety, organisty i muzykoterapeuty.
  • W przyszłą niedzielę na Rynku w Myślenicach będzie kiermasz charytatywny na operację serca za granicą dla Kasi Jędrasiak.
  • Życzymy wszystkim dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Kazimierę Smalec, śp. Emilię Kurek, śp. Stanisława Pietrzyka, śp. Albinę Tula. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.