• Dzisiaj po Mszy  Świętej o g.14.00 rozpoczniemy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu.  Jutro i we wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od g. 8.30 do g.17.00 w ołtarzu głównym naszego kościoła. Na zakończenie adoracji, przez trzy dni o g.17.00 uroczyste Nieszpory z kazaniem.  Zapraszamy wszystkich na chwilę modlitwy w ciągu dnia oraz na Nieszpory.
    • Środa Popielcowa: rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, który poprzez nawrócenie, powstrzymanie  się  od zabaw oraz podjęte praktyki pokutne,  ma nas przygotować do obchodu Paschy.
      • W tym dniu rozpoczynamy także Renowację Misji Parafialnych. Módlmy się o ich dobry  duchowy owoc oraz za prowadzących je naszych rodaków ks. Mateusza Hosaję i O. Bartymeusza Kędziora. Wydrukowany program rekolekcji można zabrać przy drzwiach wychodząc z kościoła, jest też na stronie internetowej Parafii i na plakatach.
      • Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem i naukami rekolekcyjnymi będą:
        • dla wszystkich: g.6.30, 8.00, 16.00, 18.00
        • dla szkól podstawowych: g.9.30, 11.00, 12.30
        • dla młodzieży: g.19.30
        • w  kościółku o g. 14.15.
    • Zachęcamy do udziału w rekolekcjach i zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami miasta w piątek o g.19.30, a w sobotę   do spowiedzi od g. 8.00 do g.12.00 i od 14.30 do g.18.00.
    • W Popielec obowiązuje post ścisły  polegający na ograniczeniu się do spożycia trzech posiłków: dwóch lekkich i jednego do syta /dotyczy osób między 18 a 60 r. życia/; oraz na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych /dotyczy tych, którzy ukończyli 14 r. życia /.
  • Dzisiaj rozpoczyna się  Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem ”Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Tę ważną sprawę polecamy Waszej modlitwie.
  • Od środy do niedzieli trwają także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego w przyszłą niedzielę  o g.16.30.
  • Msza Święta  w rycie trydenckim zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o g.11.30 w kościółku św. Jakuba.
  • Nabożeństwa pasyjne w  okresie Wielkiego Postu:
    • Godzina Miłosierdzia, a po niej Droga Krzyżowa: codziennie o g.15.00
    • Droga Krzyżowa w piątki:
      • dla dzieci o g.16.15
      • dla dorosłych o g.17.15
      • dla młodzież i młodych duchem o g.19.00
    • Arcybractwo Różańcowe odprawia Drogę Krzyżową w każdą niedzielę o g.15.00.
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: niedziela o g.17.00.
    • Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Uczestnicząc w nich z wiarą i pobożnością można zyskać odpust zupełny. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.
  • W naszej Archidiecezji od poniedziałku rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej, do której jesteśmy zobowiązani przykazaniem kościelnym. Potrwa  on  do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca.
  • Powstaje nowa  Róża Różańcowa pod wezwaniem MB Szkaplerznej – bliższe informacje o zapisach do niej są wyłożone w kaplicy Matki Bożej na ołtarzu św. Józefa.
  • Kancelaria w tym tygodniu nieczynna w środę, piątek i sobotę.
  • Grupa MISTERIUM serdecznie zaprasza od 7 marca na tradycyjne Misterium Męki Pańskiej, ukazujące bezinteresowną miłość Boga do człowieka. Terminy spektakli oraz szczegóły dotyczące rezerwacji, której można dokonywać telefonicznie lub mailowo, dostępne są na plakatach oraz stronie internetowej Parafii.
  • Nasza Parafia będzie organizować wyjazd na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego do Warszawy 7 czerwca. Ponieważ musimy wcześniej zamówić wejściówki na tę uroczystość, dlatego prosimy tych, którzy chcą się wybrać o zapisanie się w tym tygodniu w zakrystii.
  • Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od  29 maja do 4 czerwca 2020r. Szczegóły na stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Proboszcza.
  • Polecamy piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa, który można będzie obejrzeć w kinach od 28 lutego.
  • Polecamy  prasę katolicką.  W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o  sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji. Jest też  „Źródło”.
  • Życzymy wszystkim udanego tygodnia, bogatego w Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej oraz dobrego wejścia w Wielki Post i rekolekcje.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał  do wieczności: śp. Adama Woźniaka, śp. Stanisławę Opydo. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.