• Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o g.18:00, a w niedzielę o g.17:30.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego dzisiaj po Mszy Świętej o g.14:00.
    • Poniedziałek: wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
    • Środa: wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
    • Czwartek: wspomnienie św. Norberta, biskupa
    • Piątek: wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka męczenników franciszkańskich
    • Sobota: wspomnienie św. Jadwigi, królowej
    • Niedziela: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
    • Środa: g.18:00 Msza Święta w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz
      Boże błogosławieństwo w rodzinach. Po Mszy Świętej
      o g. 8:00 adoracja w tej samej intencji
    • Czwartek:
      • g.18:00 o błogosławieństwo Boże dla dobroczyńców i wolontariuszy
        Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”
      • g.18:00 o błogosławieństwo Boże dla ks. Marcina i wolontariuszy
        przygotowujących młodzież klas 8 do Bierzmowania –
        intencja od rodziców
    • Piątek:
      • g.16:00 w intencji dzieci z klas czwartych, ich rodzin i nauczycieli
      • g.18:00 w intencji Grupy Misterium i ich rodzin
    • Sobota: g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Przez cały tydzień przygotowujemy się na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela przede wszystkim przez uczestnictwo w Eucharystii i specjalną modlitwę w czasie Nabożeństwa Czerwcowego. Zwieńczeniem będzie czuwanie w sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego “Z Maryją w Wieczerniku”, które rozpocznie się o g.21:00. W programie rozważanie o 7 Darach Ducha Świętego, adoracja, Msza Święta oraz uwielbienie. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy do tej modlitwy.
  • Comiesięczne Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie we środę o g.19:00. Modlitwę i śpiew poprowadzi wspólnota Nazaret – zapraszamy.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie od g. 6:00 do g. 8:30 oraz od g.17:00, a w czwartek i piątek od g.15:00. Msza Święta dla dzieci w piątek o g.16:00.
  • Nasza parafia organizuje dwudniową pielgrzymkę 14 i 15 czerwca 2019 r./piątek i sobota/: Łańcut – zamek, Markowa – Muzeum Polaków Ratujących Żydów w czasie II wojny światowej, Leżajsk, Przemyśl, Kalwaria Pacławska. Koszt: 240 zł. W cenie przejazd, wyżywienie, nocleg i wstępy. Zapisy do przyszłej niedzieli u ks. Proboszcza. Przy zapisie wpłacamy pełną kwotę. Szczegóły na plakatach i str. Internetowej parafii.
  • Nasza Parafia organizuje wyjazd rekolekcyjny dla dzieci z klas od 3 do 5 do Kołobrzegu od 28 lipca do 4 sierpnia. Koszt – 800zł. Opiekę podczas wyjazdu będzie sprawował ks. Marcin z grupą animatorów. Zapisy u ks. Marcina lub w kancelarii parafialnej
  • Myślenicka Orkiestra Polish Art Philharmonic serdecznie zaprasza na koncert do naszego Sanktuarium dzisiaj o g.19:00.
  • W sobotę, 22 czerwca o g.19:30 zapraszamy na spektakl taneczny „Lilia” do Domu Parafialnego. Jest to sztuka, w której studenci wykorzystując różne techniki tańca współczesnego, ukazują życie Maryi. Bilety w cenie 15 zł można zakupić dzisiaj po każdej Mszy świętej przy ołtarzu polowym, a w tygodniu w Biurze Jubileuszu.
    Tam również są do nabycia emblematy religijne, którymi możemy ozdobić nasze domy w Boże Ciało i jego oktawę. Polecamy.
  • Serdeczny Bóg zapłać za ufundowanie:
    • 20 ornatów maryjnych związanych z Jubileuszem Państwu Jakubiakom z synami Marcinem i Krzysztofem; – ornatu i dalmatyk na uroczystość Jubileuszu rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej;
    • Mszału i paramentów liturgicznych rodzicom młodzieży klas ósmych;
    • dwóch ornatów, stół i paramentów liturgicznych rodzicom młodzieży klas trzecich gimnazjum.
  • Rozpoczął się remont konserwatorski zabytkowej kapliczki „Na studzience”. Na ten cel Parafia pozyskała prawie 100 tys. dotacji ze środków publicznych. Całkowity koszt renowacji to 200 tys. zł.
  • Ofiary na figurę św. Józefa – wotum wdzięczności Parafian dla Matki Bożej z racji Jubileuszu – można nadal składać w Jej kaplicy, do specjalnie przygotowanej skarbony.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” specjalny dodatek poświęcony historycznej pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny oraz męski komentarz do aktualnej sytuacji Kościoła w Polsce. Jest też „Źródło”.
  • Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi na cały tydzień.
    W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Anna Spytkowska, śp. Władysław Kasprzyk, śp. Janina Dzieża, śp. Władysława Mirochna. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.