Ogłoszenia – 4. Niedziela Wielkanocna (12.05.2019)

• Łączmy się duchowo z uczestnikami dzisiejszych uroczystości ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika w Krakowie, polecając Jego opiece Ojczyznę i naszą Archidiecezję.
  • Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Polecajmy Chrystusowi Dobremu Pasterzowi kleryków przygotowujących się do kapłaństwa i prośmy o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne.
  • Zapraszamy codziennie na Nabożeństwo Majowe o g.17:30 w kościele i zachęcamy również do śpiewania „Majówek” przy kapliczkach.
    • Poniedziałek: wspomnienie NMP z Fatimy
      • W tym dniu rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. Poprowadzi je ks. prof. Marek Gilski, znany krakowski teolog, mariolog i publicysta.
      • W programie
        • o g.18:00 Msza Święta z kazaniem,
        • o g.19:00 Różaniec z rozważaniami,
        • o g.20:00 Msza Święta z kazaniem, a po nie procesja maryjna.
      • Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.
    • Wtorek: święto św. Macieja, apostoła
    • Środa: wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy
    • Czwartek: uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika,
      głównego patrona Polski
    • Sobota: wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana
    • Środa: g.18:00 Msza Święta o uzdrowienie i uwolnienie
    • Czwartek: g.10:00 w intencji osób niepełnosprawnych w ramach obchodów
      Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
    • Piątek: g.15:00 w intencji osób głuchych
    • Sobota: g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Uroczystość I Komunii Świętej będziemy przeżywać w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Na Mszach Świętych o g. 9:30 i g.11:00 do Stołu Pańskiego po raz pierwszy przystąpi 93 dzieci. Prosimy o udostępnienie kościoła w tym czasie rodzinom dzieci pierwszokomunijnych. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę od g.10:00 do g.12:00.
  • Jak co roku serdecznie zapraszamy na wyjazd na spotkanie młodych w Lednicy. Wyjazd w piątek 31 maja o godzinie 7:30, powrót w niedzielę 2 czerwca przed południem. W programie wizyta we Wrocławiu, Licheniu, Gnieźnie i Częstochowie. Szczegółowe informacje u ks. Marcina, zapisy przez formularz na stronie internetowej parafii.
  • Rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Zachęcamy do włączenia się w ten projekt – szczegóły na plakacie i na stronie www.darna100.pl
  • Kancelaria Parafialna będzie nieczynna we środę po południu.
  • Ofiary na figurę św. Józefa – wotum wdzięczności Parafian dla Matki Bożej z racji Jubileuszu – można składać przez cały miesiąc maj w Jej kaplicy, do specjalnie przygotowanej skarbony.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły? Jest też „Źródło” i tygodnik „Niedziela”, a w nim specjalny artykuł o naszym Sanktuarium i kulcie Matki Bożej Pani Myślenickiej.
  • Życzymy wszystkim trwania w radości płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa i opieki Matki Bożej w Jej pięknym miesiącu.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. ks. Wiesława Hajto, proboszcza Parafii Stróża, śp. Mirosława Kowalskiego, śp. Antoniego Flacht, śp. Helenę Grabowską. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie.