• Obecnie przeżywamy ostatnią niedzielę Adwentu.
  • Zapraszamy na Nieszpory adwentowe dziś o godz. 17:30.
  • Wigilia dla osób samotnych o godz. 15:30 w strażnicy OSP Śródmieście. Dziękujemy Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział w Myślenicach za ufundowanie Wieczerzy i podarunków oraz Strażakom za udostępnienie sali.
  • Roraty
    • dla dorosłych rano o godz. 6:15,
    • dla dzieci, o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 8:00.
    • Plansze roratnie z wklejonymi obrazkami dzieci przynoszą w piątek na Roraty, a w sobotę po Mszy św. o godz. 8:00 otrzymają pamiątkowe upominki.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania pragnie podziękować wszystkim ofiarodawcom, wolontariuszom, ludziom dobrej woli za pomoc w przeprowadzeniu przedświątecznej zbiórki żywności. Uzbieraliśmy 5298,32 kg żywności oraz 7505,85 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  • Świece Caritas na stół wigilijny oraz okolicznościową kartkę Bożonarodzeniową znajdziemy dziś w kiosku na placu kościelnym, a w tygodniu w sklepie KIK-u. Pobłogosławione przez kapłana kartki świąteczne niech niosą Chrystusowy pokój do Waszych domów. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji na pomoc ubogim. Dochód ze sprzedaży kartek będzie przekazany dzieciom na Misji w Peru. Kartki będzie można nabyć również po spektaklach Jasełek.
  • Dziś również przy naszym kościele Kiermasz Bożonarodzeniowy Stowarzyszenia działającego na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
  • Sekcja Tradycji Katolickiej przy Klubie Inteligencji Katolickiej zaprasza na Mszę św. w rycie trydenckim 26 XII o godz. 11:30 w Kościółku na Stradomiu.
  • Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie od 6:15 – 8:00 oraz od 17:00 – 18:30.
    • Spowiedź parafialna u nas w piątek 23 XII od godz. 6:15 – 12:00 i po południu od godz. 14:00 – 18:00. Przerwy w spowiedzi: 9:30 – 10:00 i 16:00 – 16:30. W czwartek spowiedź przez cały dzień w parafii na Osiedlu.
    • W wigilie spowiadamy od godz. 6:15 – 11:30.
  • Przedświąteczne odwiedziny chorych w najbliższy wtorek (20 XII) od godz. 9:00. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny wieczerzy wigilijnej, wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń – wieczór pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach oraz radosnego wspólnego kolędowania. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszego sanktuarium na Pasterkę o godz. 24:00. Tradycyjnie taca na pasterce na fundusz ochrony dzieci nienarodzonych.
  • W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
  • O godz. 11:30 kościół będzie zamknięty aby rozpocząć sprzątanie i przygotowanie kościoła na Święta.
  • W drugi dzień Świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika 26 XII, Msze św. wg porządku niedzielnego.
  • Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy po Świętach, we wtorek 27 grudnia. Program kolędy zostanie niebawem wywieszony w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
  • Z intencji mszalnych
    • Środa – 18:00 Msza św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie
    • Niedziela – 9:30 Dziękczynna z prośbą o potrzebne łaski, opiekę MB Myślenickiej oraz św. Floriana dla strażaków OSP Dolne Przedmieście, Sympatyków i ich rodzin
  • Ogłoszenia kulturalne
    • Młodzież Oazowa Ruchu Światło – Życie, z naszej Parafii, wraz z ks. Moderatorem pragnie serdecznie zaprosić na Jasełka z Gwiazdami w reżyserii Marcina Kobierskiego i młodzieży oazowej. Najbliższe spektakle dziś o 16:00 i 18:15 w Domu Katolickim. Następne dopiero w nowym roku. Więcej szczegółów na plakatach i stronie internetowej parafii. Bezpłatne wejściówki dostępne dziś pod arkadami, obok kościoła, w tygodniu w sklepie KIK-u i zakrystii. Zapraszamy!!!
    • Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie z polskim historykiem, politologiem i działaczem opozycyjnym w PRL Jerzym Targalskim. Tematem spotkania będzie Zagrożenie rosyjskie dla Polski w zdestabilizowanej Europie. Czy uda się wymienić sowieckie elity w Polsce? Spotkanie odbędzie się jutro tj. poniedziałek 19 grudnia 2016r. o godz.19:00 w Sali Domu Katolickiego przy ul.3-go Maja w Myślenicach.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!