• Witamy w naszej wspólnocie k Antoniego Wróblewskiego proboszcza parafii pw. Piotra i Pawła w Bodzanowie. Dziękujemy za Jego obecność, skierowane do nas Słowo Boże. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę kościoła w Bodzanowie.
  • Dziś szczególnie zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia – w wykonaniu symfonicznym – o godz. 15:00. Będzie to nasze dziękczynienie za kończący się Rok Miłosierdzia.
  • Wypominki połączone z różańcem – w listopadzie – codziennie o 17:30.
  • Trwamy w nowennie przed Uroczystością przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
    • Dziś nowenna po Mszy św. o godz. 12:30.
    • W tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00.
    • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 przed Najświętszym Sakramentem dokonamy uroczystego przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana!
  • Dziś na zakończenie każdej Mszy św. poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które od jutra do naszych domów roznosić będą: Pan kościelny Bogusław i Pan organista Jacek. Za życzliwe ich przyjęcie serdecznie dziękujemy.
  • Sekcja Tradycji Katolickiej Klubu Inteligencji Katolickiej w Myślenicach zaprasza na spotkanie zatytułowane “Jak słuchać Mszy św. trydenckiej, a także: kiedy klękać, wstawać, a kiedy siedzieć?” Odbędzie się ono 16 XI (środa) w siedzibie KIK-u o godz. 19:00.
  • Kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas trzecich gimnazjum, zapraszamy w najbliższy poniedziałek (jutro) na Mszę św. na godz. 18:00.
  • Z kalendarium życia Kościoła:
    • Czwartek – wsp. – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
    • Piątek – wsp. – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
    • Sobota – bł. Salomei, zakonnicy
    • Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
    • Środa – 18:00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie
    • Sobota
      • 15:00 – dziękczynna z okazji Jubileuszu 25-lecia działalności Ruchu Światło-Życie w Myślenicach.
      • 18:00 – w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
    • Niedziela – 8:00 – o trwałość, jedność, świętość małżeństw i rodzin. Po Mszy św. modlitwa w tej intencji.
  • Pielgrzymujmy do miejsc świętych…
    • Główne uroczystości przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana będą miały miejsce 19 listopada w Łagiewnikach.
      • Wyjazd o godz. 10:00 z placu Kilińskiego.
      • Zapisy w zakrystii.
    • Klub Inteligencji Katolickiej organizuje XXXVI Pielgrzymkę Klubów na Jasną Górę w sobotę 26 XI. Zapisy w sklepie KIK-u. Program pielgrzymki na plakatach i stronie internetowej.
    • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnej pielgrzymce do Rzymu i sanktuariów Italii. Odbędzie się ona w terminie 09 – 17 marca 2017. Koszt – 1.900zł + 130€. Szczegółowe informacje i program pielgrzymki znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 500 zł w kancelarii parafialnej. Opiekę duchową w czasie pielgrzymowania będzie sprawował ks. Mirosław.
  • Wydarzenia kulturalne:
    • Grupa muzyczna Blask ze Skawiny 20 XI o godz. 12:30 ubogaci śpiewem niedzielną liturgię. W repertuarze poezja św. Jana Pawła II.
    • W związku z nadaniem Miejskiej Bibliotece Publicznej imienia księdza Jana Kruczka zwracamy się z prośbą o udostępnienie, wypożyczenie bibliotece zdjęć, informacji i wszelkich materiałów dotyczących życia i posługi Patrona.
    • Oaza Ruchu Światło – Życie naszej Parafii serdecznie zaprasza na Uroczyste obchody 25 – lecia swojego istnienia, które odbędą się 19 listopada (w sobotę).
      • Uroczysta liturgia o godz. 15:00 w naszym Kościele Parafialnym, a po niej zapraszamy Wszystkich do Domu Parafialnego na wspólne radowanie się spotkaniem, wspomnienia związane z naszą Wspólnotą oraz na Koncert Galowy w wykonaniu Oazowiczów.
  • Wszystkim życzymy radosnej niedzieli!