• W piątek 11 listopada (Święto Niepodległości) kancelaria parafialna nieczynna.
  • Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie alumnów Wyższego Seminarium Duchownego AK, którzy dzisiaj głoszą do nas Słowo Boże, spotykają się z młodzieżą, dziećmi, dzieląc się w ten sposób radością wiary.
    • O godz. 15:00, tuż po Koronce do Bożego miłosierdzia, którą poprowadzą nasi goście, zapraszamy na koncert zespołu kleryckiego w Domu Katolickim.
  • Zmianka Żywego Różańca dziś po Koronce do Bożego Miłosierdzia ok. 15:20.
  • Organizatorzy Akcji Zamieńmy barak na dom pragną serdecznie podziękować za ofiarność na rzecz rodziny w Węglówce. Zebraliśmy łącznie 17 214 PLN.
  • Kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w najbliższym tygodniu na Msze św. na godz. 18:00:
    • Poniedziałek kl. I Gim.
    • Wtorek kl. II Gim.
  • Adoracja w intencji trwałości, jedności i świętości rodzin i małżeństw w środę o godz. 17:00.
  • Trwamy w zadumie wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych.
    • Dlatego pragniemy zachęcić i przypomnieć, że Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
    • Odpust ten w dniach od 1-8 XI jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.
    • Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżywanie tych ważnych dla nas świąt. Poprzez troskę o nasze cmentarze, groby, spowiedź, przyjętą Komunię świętą w intencji zmarłych, wypominki, daliśmy wszyscy piękne świadectwo wiary w życie wieczne z Bogiem w niebie.
    • Wypominki połączone z różańcem – w listopadzie – codziennie o 17:30. Za wszelkie ofiary złożone przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować.
  • Rozpoczęcie tegorocznych spotkań Studium Apostolstwa Świeckich będzie 12 listopada (sobota).
    • Zapraszamy wszystkich, a szczególnie należących do grup parafialnych, na Mszę św. o godz. 10:00, którą odprawimy w intencji Ojczyzny i parafii.
    • Będziemy prosić o uznanie panowania Jezusa Chrystusa, rozpoczynając tym samym nowennę przed Uroczystościami Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
    • Po Mszy św. odbędzie się wykład pt. Intronizacja w pismach Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, wygłoszony przez ks. dr Bogusława Nagla.
  • Świątynia parafialna jest wielkim darem, za który trzeba Bogu nieustannie dziękować. Wyrazem naszej wdzięczności będzie obecność w naszej wspólnocie ks. Antoniego Wróblewskiego – proboszcza nowopowstającej parafii pw. Piotra i Pawła w Bodzanowie.
    • Chcemy włączyć się w dzieło budowy tamtejszej świątyni, dlatego składka w przyszłą niedzielę będzie na budowę kościoła w Bodzanowie.
  • Z kalendarium życia Kościoła:
    • Środa – święto – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
    • Czwartek – wsp. – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
    • Piątek – wsp. – św. Marcina z Tours, biskupa
      • W piątek 11 listopada obchodzimy 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z racji świątecznego charakteru tego dnia metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz udzielił wiernym archidiecezji krakowskiej dyspensy od powstrzymywania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.
    • Sobota – wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika
    • Czwartek – 18:00 – za zmarłych wypominanych w naszym sanktuarium
    • Piątek
      • 14:00 – w intencji Ojczyzny i Narodu int. od Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej
      • 14:00 – za członków Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, o zdrowi, bł. Boże, potrzebne łaski
    • Sobota – 18:00 – w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
  • Pielgrzymujmy do miejsc świętych…
    • Główne Uroczystości Intronizacyjne Chrystusa na Króla i Pana będą miały miejsce 19 listopada w Łagiewnikach. Wyjazd o godz. 10:00 z placu Kilińskiego. Zapisy w zakrystii.
    • Dobiega końca Nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia. W naszej Archidiecezji na koniec tego wielkiego czasu łaski ważne wydarzenie Jubileusz mężczyzn 11- 13 listopada w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Serdecznie polecamy.
    • Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rzymu i sanktuariów Italii. Odbędzie się ona w terminie 09 – 17 marca 2017. Koszt – 1.900zł + 130€. Szczegółowe informacje i program pielgrzymki znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 500 zł w kancelarii parafialnej. Opiekę duchową w czasie pielgrzymowania będzie sprawował ks. Mirosław. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce.
  • Ogłoszenia kulturalne:
    • Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego miłosierdzia w wykonaniu symfonicznym 13 XI (przyszła niedziela) o godz. 15:00.
      • Po wspólnej modlitwie, będzie możliwość nabycia płyt z premierowym nagraniem.
      • Cały projekt przygotuje i poprowadzi kompozytorka tego utworu i dyrygentka Maria Krawczyk Ziółkowska.
      • Pierwsza próba 7 XI o godz. 19:00 w Domu Katolickim.
    • Uczniowie myślenickich szkół zapraszają na autorski spektakl muzyczny Cmentarzysko Historii, który odbędzie się w MOKIS –e, 13 listopada (niedziela) o godz. 17:00. Wstęp wolny.
    • Oaza Ruchu Światło – Życie naszej Parafii serdecznie zaprasza na Uroczyste obchody 25 – lecia swojego istnienia, które odbędą się 19 listopada (w sobotę).
      • Zaproszenie kierujemy w szczególności do Wszystkich, Którzy współtworzyli Wspólnotę na przestrzeni lat.
      • Do wspólnego świętowania zapraszamy także Członków Grup Parafialnych oraz Wszystkich zainteresowanych.
      • Całość obchodów rozpoczniemy uroczystą Eucharystią o godzinie 15:00 w naszym Kościele Parafialnym, a po niej zapraszamy Wszystkich do Domu Parafialnego na wspólne radowanie się spotkaniem, wspomnienia związane z naszą Wspólnotą oraz na Koncert galowy w wykonaniu Oazowiczów.
    • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!