• Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych.
    • Porządek Mszy św. w kościele parafialnym jak w każdą niedzielę.
    • W kościółku Msze św. o godz. 7:30, 10:00, 11:30 i ok. 15:00 (w kościołku nie będzie Mszy św. o godz. 14:15).
    • O godz. 14:00 rozpoczniemy na cmentarzu parafialnym i w Polance procesję żałobną, w czasie której odmówimy różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Po procesji na obu cmentarzach zostaną odprawione Msze św. ok. godz. 15:00.
  • W dzisiejszą niedzielę przyjmujemy na wypominki w kancelarii parafialnej po każdej Mszy św.
  • W poniedziałek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.
    • Msze św. w kościele parafialnym: 6:30, 8:00, 9:00, 10:00 z procesją wokół świątyni i modlitwami za zmarłych. Po południu Msze św. o godz.:16:00, 17:00, 18:00.
    • W kościółku 14:15
    • W kaplicy na Polance 16:30.
  • Od wtorku przez cały miesiąc listopad zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji zmarłych o godz. 17:30 połączoną z wypominkami jednorazowymi.
  • W środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza
  • W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. prałat Karol Jarosz, a w czwartek ks. Sławomir Kowalski.
    • Księżom życzymy zdrowia, wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i radości z kapłańskiej posługi pośród nas.
    • Msze św. w intencji solenizantów w środę i w czwartek o godz. 18:00.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
    • Możliwość spowiedzi dodatkowo w tygodniu codziennie od godz. 17:00 i w piątek popołudniu od g. 15:00 do 18:00 z przerwą od g.16:30 do 17:00.
    • Msza św. w pierwszy piątek dla dzieci o godz. 16:00
    • Msza św. w pierwszy piątek dla gimnazjalistów klas I, II i III o godz.18:00.
  • Od piątku, 6 listopada w kinie Muza wyświetlany będzie film „Zakazany Bóg”, podejmujący problem męczeństwa chrześcijan w czasie wojny domowej w Hiszpanii. Zachęcamy do obejrzenia.
  • Gimnazjaliści klas III w tym tygodniu mają swoje spotkania w grupach.
  • Zmiana tajemnic różańca św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14:00.
  • Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży w niedzielę 8 listopada w Domu Parafialnym organizują kiermasz ciekawych książek dla dzieci i dorosłych. Zebrane fundusze pomogą młodym z Peru na przyjazd do Krakowa.
  • Za tydzień w niedzielę o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży opowiedzą nam młodzi z projektu “Busem do marzeń”, którzy przejechali już ok. 7 tys. km po drogach całej Europy, by zapraszać młodych do Krakowa.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” dysponuje elektrycznie regulowanym łóżkiem do pielęgnacji chorego. Zgłoszenia do zakrystii.
  • W kiosku KIK-u jest jeszcze do nabycia książka kl. Marcina „Pokochaj Miłość”.
  • Przepisy kościelne o odpustach za zmarłych:
    • Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną dziś od południa i jutro przez cały dzień, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. Należy być w Łasce Uświęcającej, być wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, odmówić Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, oraz dowolną modlitwę w intencjach wskazanych przez Ojca św.; przyjąć Komunię św.
    • Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w Czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada włącznie jest zupełny, a w inne dni roku cząstkowy.
  • Z intencji Mszalnych:
    • o trwałość i jedność małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach – w środę – g. 18:00, różaniec w tej intencji po Mszy o g. 8:00
    • o błogosławieństwo Boże dla Dobroczyńców i Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania” – w czwartek – g. 18:00
    • wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP – w sobotę – g.8:00
  • Wszystkim życzymy opieki świętych i błogosławionych patronów oraz radości wiary w dążeniu do świętości.