• Dziś Mszą św. o godz. 11:00 swoje rekolekcje rozpoczną dzieci ze szkół podstawowych. Poprowadzi je nasz wikariusz ks. Jarosław Łabęda.
    • Jutro i we wtorek
      • na godz. 10:00 zapraszamy dzieci z klasy 0,
      • na godz.11:00 klasy I, II, III,
      • na godz.12:00 klasy IV, V, VI
    • W środę na zakończenie rekolekcji Msze św.:
      • godz. 10:00 dla dzieci klas 0,
      • godz. 11:00 dla dzieci klas I, II, III,
      • godz. 11:45 spowiedź klas IV, V, VI, i o godz. 12:30 Msza św.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dziś o godz. 17:00.
  • Kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w najbliższym tygodniu na Msze św. na godz. 18:00:
    • Poniedziałek kl. I Gim.
    • Wtorek kl. II Gim.
    • Środa kl. III Gim.
  • W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
    • dla dzieci o godz. 16:00,
    • dla dorosłych o godz. 17:30 [w tym tygodniu szczególne zaproszenie kierujemy do chorych i cierpiących]
    • dla młodzieży i młodych duchem o godz. 19:00.
  • Poświęcenie świec dla dzieci klas III będzie 25 III [sobota] o godz. 16:30.
  • Oaza Dzieci Bożych zaprasza wszystkie dzieci na kolejne Spotkanie z bajką 25 III [sobota] w godz. 10:00 – 12:00 w salce oazowej.
  • Msza św. śpiewana w rycie trydenckim zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę [26 III], tzw. Niedzielę Laetare, w kościele św. Jakuba na Stradomiu.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania zaprasza do udziału w przedświątecznej zbiórce żywności dla osób potrzebujących. Wolontariusze będą zbierać żywność w sklepach na terenie Myślenic w dniach 24-25 III [piątek-sobota].
  • Zespół Caritas przyjmuje także zapisy na Paczki Świąteczne wydawane w Wielką Sobotę. Zgłoszenia można dokonać od wtorku od godz. 15:00 do 17:00 w budynku Betanii.
  • Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie z publicystą historycznym Leszkiem Żebrowskim w temacie Narodowych Sił Zbrojnych 21 III [wtorek] o godz. 19:00 w Sali Domu Katolickiego, przy ul. 3 Maja.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny
    • Sobota – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
      • Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
      • Msze Święte o godz. 6:30, 8:00, 9:00 i po południu o 16:30, 18:00, w kościołku o 14:15.
      • Podczas wieczornej Eucharystii będzie można podjąć dzieło duchowej adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Deklaracje można zabrać ze stolika przy kaplicy Matki Bożej. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.
      • Z tej też racji w przyszłą niedzielę w naszym kościele będziemy gościć ks. Edwarda Hodurka, pallotyna, który zajmuje się Obroną Życia ludzkiego. Ks. Edward wygłosi do nas Słowo Boże i podzieli się doświadczeniami swojej pracy, w dziele obrony i poszanowania życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Po Mszy św. możemy się zaopatrzyć w materiały z tej tematyki i wesprzeć to dzieło, składając do puszki dobrowolną ofiarę.
  • Z intencji mszalnych
    • Sobota – 18:00 W intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Ogłoszenia kulturalne
    • Grupa Misterium zaprasza na tradycyjne Misterium Męki Pańskiej „Ja was posyłam” w reżyserii Piotra Piechy (aktora krakowskiego Teatru Ludowego). Wejściówki na dodatkowy spektakl w sobotę 1 kwietnia o godz. 18:30 można zarezerwować mailowo, bądź telefonicznie. Szczegóły na plakacie i stronie parafii.
  • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, w sposób szczególnym wszystkim, którym patronuje św. Józef życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Oblubieńca NMP.