Ogłoszenia – 3. Niedziela Wielkiego Postu (15.03.2020)

• Msze Święte dzisiaj i w tygodniu będą sprawowane według dotychczasowego porządku. Jednorazowo może w nich uczestniczyć, zgodnie z rozporządzeniem, do 50 osób. Wejście do kościoła możliwe będzie tylko drzwiami głównymi.
  • Możemy również przyjmować Komunię Świętą na rękę, według przyjętej praktyki, spożywając Ciało Pańskie, w obecności kapłana.
  • Przez cały dzień, tak jak do tej pory, w kaplicy Matki Bożej będzie trwać  adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.
  • Każdego dnia o g.20.30 tylko kapłani i osoby konsekrowane, będą się modlić na Różańcu przed Cudownym Wizerunkiem Pani Myślenickiej. Łączmy się z nimi duchowo w swoich domach odmawiając Różaniec. Zarówno Msza Święta wieczorna, jak i modlitwa różańcowa z kaplicy Cudownego Obrazu będą transmitowane przez media społecznościowe.
  • Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi. W parafiach nie będą organizowane spowiedzi wielkopostne jednodniowe. W naszym kościele spowiadamy w niedzielę na Mszach Świętych, a  tygodniu codziennie,  nie na Mszach Świętych, lecz od g. 9.00 do g.18.00.
  • W  tym tygodniu nie będziemy odprawiać wspólnych Nabożeństwa pasyjnych. Zachęcamy do śpiewu Gorzkich Żali w domu i do indywidualnego odprawiania Drogi Krzyżowej. Telewizja ITV w Myślenicach będzie transmitować Gorzkie Żale  z kościoła w Trzemeśni o g.16.00.
  • Ludziom chorym zarówno  w szpitalu jak  i w parafii będziemy cały czas służyć pomocą sakramentalną.
  • Kancelaria parafialna aż do odwołania  będzie nieczynna. W sprawach pogrzebu prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym.
    • Wtorek: wspomnienie św. Patryka, biskupa
    • Środa: wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła
    • Czwartek: Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
    • Środa: g. 18.00 o uzdrowienie i uwolnienie /bez nabożeństwa/
    • Czwartek: g. 8.00 o trwałość, świętość, jedność małżeństw i Boże bł. w rodzinach
    • Sobota: g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • Msza Święta w  rycie trydenckim będzie w  przyszłą niedzielę o g. 11.30 w kościółku św. Jakuba.
  • Polecamy  prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, że grzech jest największym zagrożeniem człowieka. Ponadto minister zdrowia radzi, jak uniknąć koronawirusa. Jest też „Źródło”
  • Pamiętajmy w tym trudnym czasie o wzajemnej modlitwie i życzliwości. Niech znakiem dla świata będzie to, że jako chrześcijanie w obliczu zagrożenia niesiemy  miłość i pokój, pokonując rozłamy i niezgodę. Matka Boża Pani Myślenicka niech nam w tym pomoże.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał  do wieczności: śp. Anielę Poradzisz. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.