• Dziś obchodzimy uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
  • Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj o g.17.30, a w dni powszednie o g.17.15.
    • Wtorek: wspomnienie św. Jana Pawła II , papieża
    • Środa: wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
    • Sobota: wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy
    • Środa 18.00 w intencjach zbiorowych
    • Sobota 18:00 w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
  • Zbliża się czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Będziemy ich również polecać w modlitwie zwanej wypominkami. Dziś w zakrystii po każdej Mszy Świętej, a w tygodniu w kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki, na których wypisujemy czytelnie imiona i nazwiska zmarłych można zabrać z ołtarzy bocznych.
  • Pasieka zaprasza dzieci na otwarte spotkanie z gościem, Papierowym Teatrem Kamishibai i opowiadaniem pt. „Trzeba będzie” oraz warsztatami plastycznymi. Dzieci też mogą zmieniać świat na lepszy. Najbliższy poniedziałek o g.16.00 w Domu Katolickim.
  • W czwartek po Mszy świętej o g. 18.00 zapraszamy na prelekcję pt. „Przyczynek do charakterystyki kultu słynącego wizerunku NMP z dzieciątkiem w Myślenicach”, którą ks. dr Marek Kościelniak wygłosi w naszym kościele.
  • Spotkanie rady parafialnej w czwartek o g. 19:00 na plebanii.
  • Muzeum Niepodległości zaprasza w piątek 25 października na spektakl słowno-muzyczny „Tobie Maryjo” w wykonaniu Grupy Literackiej „Tilia” oraz zespołu „Noro Lim”.
  • W sobotę spotkanie Apostolstwa Świeckich, Msza Święta o g. 10.00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Także w sobotę o g. 20:30 spotkanie grupy „Are you ready” dla studentów i młodzieży pracującej. Informacje u ks. Marcina.
  • Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o g. 11.30 w kościółku św. Jakuba.
  • W przyszły wtorek 29 października ulicami naszego miasta przejdzie Korowód Świętych. Rozpoczniemy go w naszym kościele o g. 17.15, następnie przejdziemy w korowodzie do kościółka św. Jakuba. Już dzisiaj zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcamy do przebrania się za świętych.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania bardzo serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom w liczbie około 370 osób oraz darczyńcom za włączenie się w zbiórkę żywności. Zebraliśmy 4945 kg żywności oraz 10 515 zł 88 gr. Wolontariuszy, którzy brali udział w zbiórce, zapraszamy na spotkanie w środę o g. 18.00 do Domu Katolickiego.
  • W wyniku zbiórki pieniężnej na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano w ubiegłą niedzielę: 13 561 zł, 10 funtów i 24 euro.
  • W przyszłą niedzielę zmiana czasu letniego na zimowy.
  • Polecamy prasę katolicką – można ją nabyć w domku przy kościele. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o bł. ks. Jerzym Popiełuszce z okazji rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Jest też „Źródło” oraz „Cuda i Łaski Boże”.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
  • W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej parafii Śp. Stanisława Kurdziel. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.
  • Ogłoszenie niekościelne:
    • Klub Gazety Polskiej zaprasza w najbliższy czwartek 24 października na 19:00 do Domu Katolickiego przy ul. 3-go Maja w Myślenicach na spotkanie panelowe z Witoldem Gadowskim, Stanisławem Michalkiewiczem i Leszkiem Żebrowskim na temat: „Źródła antypolonizmu”. W czasie spotkania możliwość nabycia książek gości. Organizatorzy zapraszają.