• W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii O. Roberta Witalija z Ukrainy, któremu dziękujemy za głoszone kazania. Po Mszy św. możemy datkiem do puszek wesprzeć Kościół na Ukrainie.
  • Dziś po Mszy św. o godz. 14:00 koncert organowo-fletowy. Wystąpią: Marzena Zaremba i Jacek Basista (nasz pan organista).
  • Po południu zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. W tygodniu różaniec o godz. 17:15.
  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
    • we wtorek – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana , patrona archidiecezji
    • w środę – wspomnienie św. Jakuba Strzemię, biskupa
    • w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
  • Parafialny Zespół Caritas “Betania” składa serdeczne podziękowanie za udział w zbiórce żywności. Wspólnym wysiłkiem Darczyńców oraz 341 Wolontariuszy, którzy poświęcili w sumie ponad 1000 godzin pracy, zgromadziliśmy 5001,2 kg żywności i 5506,75 zł. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie wynagrodzi każdą dobroć.
  • W poniedziałek o godz. 18:30 zapraszamy do naszego sanktuarium na prelekcję pt. „Postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którą wygłosi Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak.
  • We wtorek w Muzeum Regionalnym “Dom Grecki” o godz. 18:00 osobę i mistykę św. Teresy od Jezusa przybliży Ojciec prof. Jerzy Gogolą – karmelita.
  • Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Bardzo prosimy o uporządkowanie wszystkich grobów i zadbanie o porządek na cmentarzu.
  • Na wypominki jednorazowe i całoroczne przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. W przyszłą niedzielę taka możliwość będzie również w kancelarii po każdej Mszy św. Na stoliku przy kaplicy Matki Bożej są do zabrania kartki wspominkowe, na których prosimy wypisać zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu Miłosierdziu.
  • Gimnazjalistów klas III zapraszamy na pierwszą konferencję przegotowującą do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
  • Najbliższe, a zarazem ostatnie spektakle Jasne Światło o bł. Chiarze Badano w piątek o godz. 19:00 i w sobotę o godz. 16:00 i 18:15 oraz w przyszłą niedzielę tylko o godz. 17:30. Wejściówki w zakrystii, a w tygodniu w kiosku KIK-u.
  • Na koncert muzyki organowej zapraszamy w niedzielę 25 października o godz. 19:00. Wystąpią Elżbieta Włosek i Maria Zientek.
  • W przyszłą niedzielę nasz kleryk Marcin Jakubiak będzie prowadził promocję swojej książki pt. „Pokochaj Miłość”. Autor w czterech krótkich rozdziałach przekonuje, że warto pokochać Miłość, która pierwsza nas pokochała. Książkę będzie można nabyć po mszach świętych.
  • Z intencji Mszalnych:
    • Msza św. z modlitwą o uzdrowienie – w środę o godz. 18:00
    • Msza św. w intencji Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Myślenicach – w przyszłą niedzielę o godz. 18:00.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.