Dziś różaniec o godz. 17:30.

Przy wyjściach z kościoła młodzież z naszej parafii zbiera ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierający zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.

Kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w najbliższym tygodniu na Msze św. na godz. 18:00:

• Poniedziałek kl. I Gim.
  • Wtorek kl. II Gim.
  • Środa kl. III Gim.

Firma Green Office Ecologic wspólnie z fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie aby realizować kolejne projekty takie jak studnie, szkoły, szpitale zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zbiórka odbędzie się 12 października na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów – Punkt Selektywny Odpadów Komunalnych na ul. Ujejskiego 341.

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do składania wniosków w projekcie Dobry Czas na Biznes. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z pakietu bezpłatnych szkoleń, uzyskać bezzwrotną dotację na założenie działalności gospodarczej i otrzymać roczne bezpłatne doradztwo w zakresie prowadzenia przedsiębiorstwa. Nabór wniosków od 10 do 31 października b.r. Więcej informacji w Powiatowym Punkcie Informacyjnym.

Pielgrzymujmy do miejsc świętych…

Wielka Pokuta, gorąco zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy, na Jasną Górę, gdzie 15 października o godz. 11 w modlitwie pokutno-przebłagalnej będziemy prosić o przebaczenie grzechów popełnionych w Polsce, uwolnienie od więzów zła, uzdrowienia nas i naszych relacji. Zapisy w zakrystii.

I Ogólnopolska Pielgrzymka Farmaceutów do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia odbędzie się w dniach 15-16 października. Poprowadzi ją ks. dr. Lucjan Szczepaniak SCJ – kapelan Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

W tym roku mija 5 rocznica erygowania Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie, które jest najważniejszym miejscem kultu świętego papieża w Polsce. 16 października o godz. 12:30 ks. Stanisław kard. Dziwisz dokona uroczystej konsekracji Kościoła św. Jana Pawła II. Kustosz papieskiego Sanktuarium serdecznie zaprasza wszystkich parafian do nawiedzenia Sanktuarium w Roku Miłosierdzia. W dniu odpustu 22 października o godz. 17:00 rozpocznie się uroczysta Msza św. po której odbędzie się Procesja Światła, z przejściem przez Bramę Miłosierdzia.

Z kalendarium życia Kościoła:

Czwartek – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

W tym dniu zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie:
18.00  Msza św. z kazaniem
19.00  Różaniec Fatimski
20.00  Msza św. z kazaniem, a po niej procesja Cudownego Obrazu
21.30  Nabożeństwo dla młodzieży w kaplicy Matki Bożej

Sobota– wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Z intencji Mszalnych:

Czwartek 18:00 – za zmarłych wypominanych w naszym sanktuarium

Sobota 12: 00 – o Boże bł. dary Ducha Świętego z okazji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego dla profesorów, pracowników i studentów Staropolskiej Szkoły Wyższej

18:00 – w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej

Ogłoszenia kulturalne:

Grupa Misterium zaprasza w październiku na spektakl „Fesch – święty czy bandyta” w reżyserii Marcina Kobierskiego. Swoją tematyką nawiązuje on do Roku Miłosierdzia. Szczegóły na plakacie i stronie parafii. Wejściówki dostępne po niedzielnych Mszach Świętych w salkach parafialnych, a w tygodniu rezerwacja telefoniczna.

Rozpoczynamy XXIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, którego motto brzmi: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Zapraszamy do skorzystania z przygotowanej oferty kulturalnej. Szczegóły w programach, które są dostępne obok bocznych ołtarzy oraz stronie internetowej parafii.

Organizatorzy XIX Rejonowego Przeglądu Pieśni Religijnej serdecznie zapraszają mieszkańców na przesłuchania konkursowe, które odbędą się  16 października (niedziela) o godz. 15.00 w sali widowiskowej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.  Na stoliku przy kaplicy Matki Bożej są wystawione kartki, prosimy o ich zabranie i wypisanie na nich imion zmarłych, których chcemy polecać Bożemu Miłosierdziu. Bardzo prosimy o zapisywanie imion zmarłych w mianowniku. Pragniemy przypomnieć, że modlitwy za zmarłych wypominanych w listopadzie codziennie o 17:30, a w ciągu roku w czwartki o 17:30. Dodatkowo w każdy II czwartek miesiąca o godz. 18:00 sprawujemy Mszę św. w intencji zmarłych wypominanych w naszym sanktuarium.

Wszystkim Jubilatom, Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Niech Bóg poprzez swoje błogosławieństwo obdarza Was potrzebnymi łaskami i życzliwością ze strony ludzi, do których posyła Was każdego dnia!