• Dzisiaj zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi ks. Marek Gilski.
    • O g.18.00 Msza Święta z kazaniem
    • O g.19.00 Różaniec Fatimski
    • O g.20.00 Msza Święta z kazaniem i procesja
    • Po niej czuwanie dla młodzieży w kaplicy Matki Bożej.
    • Nie będzie Nabożeństwa Różańcowego o g.17.30.
  • Obejmijmy modlitwą ks. Edwarda Kapustę, który w dniu dzisiejszym obchodzi imieniny.
  • Dzisiaj również odpust ku czci MB Różańcowej w Zakliczynie.
  • Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Różańcowych, które są
    • w dni powszednie o g.17.15
    • w niedziele o g.17.30
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, zakonnicy
    • Wtorek: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
    • Środa: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
    • Czwartek: wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika
    • Piątek: święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia
    • Sobota: wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana
    • Środa:
      • g.18.00 w intencjach zbiorowych
      • g.18.00 o uzdrowienie i uwolnienie
    • Sobota:
      • g.10.00 Msza Święta dla osób niepełnosprawnych
      • g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
      • g.18.00 o Boże bł. dla Członków „Solidarności” i ich Rodzin w 35 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki
      • g.19.30 Msza Święta wspólnoty „Nazaret”
  • Nauczycieli i pracowników szkół zapraszamy w poniedziałek o g.17.15 z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na Różaniec i Mszę Świętą w ich intencji. Kazanie wygłosi ks. Łukasz Piórkowski, znany z telewizyjnego programu dla dzieci „Ziarno”.
  • Lekarzy, pielęgniarki i pracowników służby zdrowia, z racji dnia ich Patrona św. Łukasza, zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji w przyszłą niedzielę o g.12.30.
  • Zbliża się czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Będziemy ich również polecać w modlitwie zwanej wypominkami. Od poniedziałku, w kancelarii parafialnej, przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki, na których wypisujemy czytelnie ich imiona i nazwiska można zabrać z ołtarzy bocznych.
  • Dzisiaj rozpoczynają się XXVI Dni Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem: “Zawierzamy się Maryi, bo wierzymy w Jej wstawiennictwo”. W programie:
    • dzisiaj g.16:00, koncert Joszko Brody w Domu Parafialnym
    • środa, g.20.00, w sali przy ul. ks. P. Skargi, prelekcja O. Wojciecha Surówki, paulina –„Jak budować wspólnotę. Św. Jan Paweł II i Ojciec Jan Góra.”
    • czwartek, g.19.00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, projekcja filmu „Ślady Maryi”, zrealizowanego w naszej parafii w Roku Jubileuszowym – darmowe wejściówki do odbioru dzisiaj w zakrystii, w tygodniu w kiosku KiK-u, można je także zarezerwować wysyłając wiadomość pocztą elektroniczną na adres parafii.
    • piątek, g.18.30 w kościele, świadectwo animatorek Ruchu Światło-Życie, które prowadziły rekolekcje Oazowe w Afryce; g.19.00 Msza Święta w intencji młodzieży i różaniec misyjny.
    • przyszła niedziela, g.14.00, Msza Święta w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, po niej koncert: organy – Jacek Basista, flet – Wiesław Suruło.
  • Grupa Misterium zaprasza od 19 października na spektakl „Zmiana”, którego akcja toczy się w małym miasteczku. Żyją w nim ludzie, którzy ranią się słowem i czynem. Pewnego dnia nastaje wielka przemiana w ich zachowaniu. Wtedy to, miejscowy proboszcz postanowił rozpocząć śledztwo, by odkryć co sprawiło, że na językach mieszkańców zamiast kolców, wyrastają kwiaty. Rezerwacja biletów telefoniczna i mailowa. Szczegóły na plakatach i stronie parafii.
  • Klub Inteligencji Katolickiej organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych w Jordanowie, Makowie Podhalańskim, Dobrej i w Okulicach, w sobotę 26 października. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
  • Z racji Dnia Papieskiego prowadzona jest dzisiaj ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  • Rodzina dziecka Patryka Mikity wyraża wdzięczność wszystkim, którzy wsparli jego leczenie kwotą 33.344,00 zł., a nasza misjonarka Katarzyna Jawor bardzo dziękuje za ofiarę na wsparcie misji w Peru złożoną przy kościele w kwocie 27.024,00 zł i 146 euro. Dziękujemy za ofiarne serce.
  • Polecamy prasę katolicką – do nabycia w sklepiku na placu kościelnym. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o mozaikach Marco Rupnika. Jest też “Źródło” oraz miesięcznik „Cuda i Łaski Boże” w całości poświęcony naszemu Myślenickiemu Sanktuarium, również ze świadectwami cudownego działania Matki Bożej w tym miejscu.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, światła Ducha Świętego i obfitującego w Bożą łaskę tygodnia.
  • Ogłoszenia niekościelne:
    • Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice zaprasza osoby samodzielne, nieaktywne zawodowo w wieku 60 plus do Dziennego Domu „Senior+” przy ul. Średniawskiego 35 w Myślenicach. Deklaracje uczestnictwa do odebrania w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej oraz w Urzędzie Miasta na sali obsługi klienta. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej Ośrodka. Nabór trwa do 15 listopada 2019r.