• Zmiana tajemnic różańcowych o 16:30.
  • Procesja różańcowa dziś o godz. 17:00.
    • Zapraszamy Panów niosących baldachim, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, dziewczynki sypiące kwiatki, chłopców z dzwoneczkami oraz tych wszystkich, którzy pragną swoją obecnością uczcić Maryję!
  • Służba Rodzinie – w miesiącu październiku – zaprasza do modlitwy różańcowej o godz. 17:15.
  • W miesiącu różańcowym dla dzieci przygotowaliśmy małe niespodzianki.
    • Dzieci uczęszczające na różaniec otrzymają plansze, którą będą systematycznie uzupełniać obrazkami otrzymanymi po każdym różańcowym spotkaniu w Kościele o godz. 17:15, a ponadto każdorazowo wylosujemy kilka pamiątek z naszych różańcowych spotkań. Zapraszamy!
  • Caritas Betania zaprasza do oglądnięcia wystawy zdjęć z obozów wakacyjnych dla osób niepełnosprawnych.
    • Wystawa dostępna w Domu Katolickim w niedzielę, po każdej Mszy św.
    • Zapraszamy także do udziału w zbiórce żywności dla osób potrzebujących. Wolontariusze będą zbierać żywność w sklepach na terenie Myślenic w dniach 7-8 października (piątek-sobota).
  • Spotkanie Sekcji Tradycji Katolickiej poświęcone liturgii przedsoborowej – 5 października (środa) o godz. 19:00 – w KIK-u.
  • Proboszcz parafii Tokarnia zaprasza na uroczystość koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Śnieżnej, której kult trwa nieprzerwanie od XVII wieku. Tego ważnego dzieła dokona ks. Stanisław kard. Dziwisz – nasz metropolita. Uroczystości centralne odbędą się 8 października (sobota) o godz. 16:00.
  • Bądźcie świadkami miłosierdzia. To hasło XVI Dnia Papieskiego, który będziemy przeżywali w naszej wspólnocie 9 października – w niedzielę. Ofiara do puszek wesprzemy fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież pochodzącą z ubogich rodzin.
  • Pielgrzymujmy do miejsc świętych:
    • Apostolat Margaretka zachęca do I Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolatu do Łagiewnik – 8 października (sobota). Zapisy – dziś – w zakrystii, w tygodniu w sklepie KIK-u.
    • Grupa Nazaret organizuje pielgrzymkę przebłagalną Wielka Pokuta za grzechy nasze i całego narodu polskiego do Częstochowy, gdzie będą miały miejsce ogólnopolskie uroczystości pokutne. Wyjazd 15 października. Zapisy do 9 października – dziś w zakrystii, a w tygodniu w sklepie KIK-u.
    • Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na autokarową pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej 15 października (sobota). Szczegóły na plakatach.
  • Spotkanie z Panem ministrem profesorem Krzysztofem Szczerskim 3 października (poniedz.) o godz. 17:00 w Sali Domu Katolickiego przy ul. 3 Maja. Zaprasza Klub Gazety Polskiej.
  • Z kalendarium życia Kościoła:
    • Wtorek – wsp. św. Franciszka z Asyżu
    • Środa – wsp. św. Faustyny Kowalskiej
    • Piątek – wsp. NMP Różańcowej
  • Spowiedź w pierwszy czwartek i piątek miesiąca od 15:00 – 18:00 z przerwą od 16:30-17:00.
  • Z intencji Mszalnych:
    • Środa 18:00 – o zdrowie, trwałość, jedność i świętość małżeństw i rodzin. Modlitwę w tej intencji poprzedzi Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8:00.
  • Ogłoszenia kulturalne:
    • Grupa Misterium zaprasza w październiku na spektakl “Fesch – święty czy bandyta” w reżyserii Marcina Kobierskiego. Swoją tematyką nawiązuje on do Roku Miłosierdzia. Szczegóły na plakacie i stronie parafii. Wejściówki dostępne po niedzielnych Mszach Świętych w salkach parafialnych, a w tygodniu po Mszach Świętych o godzinie 8:00 i 18:00.
  • „Kiedy dusza zbliża się do Mnie z ufnością, napełniam ją takim ogromem łaski, że sama w sobie tej łaski pomieścić nie może, ale promieniuje na inne dusze”. Niech słowa świętej s. Faustyny będą dla nas wsparciem w nadchodzącym tygodniu pracy i nauki!