• Nieszpory o g.17.30.
  • Za kilka dni, w duchowej łączności z papieżem Franciszkiem, pod hasłem „Ochrzczeni i posłani. Kościół Chrystusa z misją w świecie” rozpoczniemy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. List Księży Biskupów wprowadzający w tematykę misyjną jest na stronie internetowej Episkopatu Polski. My w pierwszą niedzielę października będziemy gościć w kościele misjonarkę Katarzynę Jawor, pracującą w Peru, mając przy tym okazję do wsparcia misji.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny, kapłana
    • Czwartek: wspomnienie św. Kosmy i Damiana, patronów aptekarzy
    • Piątek: wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
    • Sobota: święto św. Wacława, męczennika, patrona naszej katedry
    • Środa: o g.18.00 w intencjach zbiorowych
    • Sobota: o g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • Młodzież klas siódmych zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w czwartek, o g.18.00 Msza Święta, po niej konferencja i zapisy.
  • Dzieci z klas trzecich przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o g.11.00. Po Mszy Świętej spotkanie w Domu parafialnym przy ul. 3 Maja.
  • Chłopców od trzeciej klasy szkoły podstawowej wzwyż, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy Ołtarzu, zapraszamy na pierwsze spotkanie dla kandydatów na ministrantów w sobotę o g. 9.00 w Domu Parafialnym przy ul. ks. P. Skargi.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania zaprasza osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami i dołączyć do współpracy przy szlachetnych inicjatywach wobec potrzebujących, na spotkania Wolontariatu: młodzież w środy o g.19.15, starszych w drugie i czwarte czwartki miesiąca o g.19.00, w budynku Betanii przy ul. 3 Maja. Wszelkie informacje u ks. Tomasza.
  • Żywność unijna będzie wydawana w Betanii 24 września i 1 października od g.15.00 dla osób, które złożyły stosowne skierowania: 24 września – osoby z nazwiskiem od A do Ł, 1 października – od M do Ż.
  • Pielgrzymka Róż Różańcowych do Łagiewnik odbędzie się w sobotę 28 września, wyjazd o g. 9.00 z Placu Kilińskiego, powrót do g.15.00. Zapisy w sklepie KiK-u.
  • Nasza parafia organizuje 7 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 24 do 30 kwietnia 2020r. Program i warunki na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy u ks. Proboszcza.
  • Trwa dalszy remont murów przy kościele. Zgodnie z decyzją konserwatora zabytków tynkowany mur okładany jest cegłą, na mur kamienny zostaną nałożone kamienne pokrywy. Dziękujemy wszystkim wspierającym te prace.
  • Dziękujemy tym, którzy oddali głos wspierający projekt nr 32 na zakup i modernizację infrastruktury sali teatralnej w naszym Domu Katolickim przy ul. 3 Maja w ramach budżetu obywatelskiego naszego miasta.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, jak Rosja rozmywa odpowiedzialność Związku Sowieckiego za agresję na Polskę we wrześniu 1939r. oraz za zbrodnię katyńską. Ponadto w „Gościu” ranking wartościowych anonimowych bajek dla najmłodszych dzieci Jest też “Źródło”.
  • Czteroletni Patryk Mikita, mieszkający w Koźmicach Wielkich, którego ojciec pochodzi z Myślenic, choruje na guza mózgu. Koszt leczenia terapią protonową w Niemczech to 250 tys. zł. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych ofiarą do puszek będzie można wesprzeć jego leczenie.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Adam Świebocki, śp. Bogumił Sitek, śp. Wincenty Garlacz, śp. Franciszek Jopek. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.
  • Ogłoszenie niekościelne:
    • W Poniedziałek o godzinie 19:00 w domu katolickim (ul. 3maja 1a) odbędzie się spotkanie mieszkańców Myślenic i okolic na temat ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii oraz jak skorzystać z programu dotacji rządowych wspierających gospodarstwa domowe. Spotkanie potrwa około 40 minut.