• Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Krzysztofa Rusnaka – neoprezbitera, który rozpoczyna pośród nas kapłańską posługę. Życzymy Mu wielu łask Bożych i opieki naszej Myślenickiej Pani.
  • Nieszpory w naszym sanktuarium dziś o godz. 17:30
  • Zmianka Tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14:00
  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
    • w poniedziałek wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela
    • w czwartek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
    • w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża
  • Przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny. Rozpocznijmy go wspólną modlitwą!
    • Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczyli, katechetów i rodziców na Mszę św. w czwartek [1 września] na godz. 8:00.
  • W tym dniu przypada również 77 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Po Mszy św. o godz. 8:00 uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości na Rynku.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
    • Możliwość spowiedzi w tygodniu codziennie od 17:00.
    • Szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pokuty przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym.
    • W czwartek i piątek spowiedź popołudniu od godz. 15:00 do 18:00 z przerwą od godz.16:30 do 17:00.
    • Msza św. w pierwszy piątek dla dzieci o godz. 16:00.
  • W sobotę od godz. 9:00 odwiedzimy chorych i starszych z posługą sakramentalną. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.
  • Pragniemy poinformować, że od 1 września w kancelarii parafialnej istnieje możliwość zamawiania Mszy św. na pierwszą połowę nowego roku. Księga intencji od lipca do grudnia 2017 r. będzie udostępniona w styczniu.
  • W niedzielę 4 września odbędzie się XXIV Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
    • Wyjazd autokarem z placu Kilińskiego o godz. 6:30.
    • Zapisy w kiosku KIK-u.
  • W przyszłą niedzielę parafia Bysina zaprasza z na rodzinno-dożynkowy piknik od godz. 15:00 – 24:00. W programie min. konkursy dla dzieci i dorosłych. regionalne potrawy, a przede wszystkim dobra zabawa przy muzyce Zespołu „2 Światy”.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania po wakacjach rozpoczyna swoją działalność.
    • Spotkanie osób niepełnosprawnych odbędzie się 3 września, rozpoczynamy o godz. 10:30 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym.
  • Również 3 września kuchnia albertyńska rozpoczyna wydawanie posiłków w soboty.
    • 6 września we wtorek w godz. 15:00 – 17:00 będzie czynne Biuro.
    • Wydajemy żywność pomocy Unii Europejskiej, tym rodzinom, które złożyły skierowania z MOPS-u w lipcu br.
    • Zapraszamy wszystkich potrzebujących pomocy.
  • Z intencji Mszalnych na najbliższy tydzień:
    • w czwartek:
      • godz. 8:00 – w intencji naszej Ojczyzny, w 77 r. wybuchu II Wojny Światowej, z prośbą o Bożą opiekę, dar mądrości i męstwa dla wszystkich mieszkańców ziemi myślenickiej – int. od Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice
      • godz. 8:00 – w 77 r. wybuchu II Wojny Światowej, za poległych żołnierzy i zmarłych z ich rodzin oraz o zdrowie dla wszystkich kombatantów
      • godz. 18:00 – o błogosławieństwo Boże dla Dobroczyńców i Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”
    • w sobotę:
      • godz.8:00 – wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
    • w niedzielę:
      • godz. 11:00 – zmarli z Bractwa różańcowego
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, dzieciom i młodzieży, oraz nauczycielom samych szóstek w nowym roku szkolnym.