Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach

Ogłoszenia – 21. Niedziela Zwykła (21.08.2016)

• Nieszpory w naszym sanktuarium dziś o godz. 17:30
  • Serdecznie zapraszamy na Mszę św. przy kaplicy na Miłogoszczy w przyszłą niedzielę o 15:30.
  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
    • w poniedziałek – wsp. NMP Królowej
    • w środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła
    • w piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej
    • w sobotę – wsp. św. Moniki
  • Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego zaprasza na bezpłatne kursy w zawodzie: Technik Usług Kosmetycznych i Kucharz, a także naukę w policealnej szkole w zawodzie: Opiekun Medyczny oraz Terapeuta Zajęciowy. Więcej informacji w siedzibie szkoły.
  • W środę przypada 47 rocznica koronacji cudownego obrazu naszej Myślenickiej Pani.
    • O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św., w czasie której dokonamy uroczystego zawierzenia Maryi naszych rodzin.
    • Wcześniej od godz. 17:00 modlitwę w tejże intencji poprowadzi „Służba Rodzinie”.
    • Wiemy jak wiele łask każdego dnia upraszamy przed obliczem naszej Myślenickiej Pani, dlatego znajdźmy czas i przybywajmy całymi rodzinami.
  • W sobotę Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło – Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.
    • Wyjazd autokaru z ministrantami, lektorami i oazowiczami z placu Kilińskiego o g. 8:30.
    • Zapisy w zakrystii.
  • Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. prymicyjną, w przyszłą niedzielę o godz. 9:30, którą odprawi ks. Krzysztof Rusnak – neoprezbiter – rozpoczynający pracę duszpasterska w naszej wspólnocie parafialnej. Po Mszy św. wszystkim zgromadzonym udzieli On prymicyjnego błogosławieństwa.
  • Dziękujemy za gościnne przyjęcie pielgrzymów z Mszany Dolnej zmierzających do Częstochowy. Dziękujemy wszystkim, których posługa przyczyniła się do bezpiecznego pielgrzymowania, jak również aptekom: Niebieska i Stokrotka oraz firmie Robex.
  • Z intencji Mszalnych na najbliższy tydzień:
    • w środę o 18:00 – trwałość, jedność, świętość i potrzebne łaski dla małżeństw i rodzin
    • w niedzielę
      • 9:30 – w intencji uczestników Dróżek Kalwaryjskich o wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Najświętszej
      • 12:30 – w intencji Ojczyzny i Solidarności w 36. rocznicę powstania NSZZ Solidarność
      • 15:30 – w intencji mieszkańców, letników, wypoczywających i ich rodzin, z prośbą o zdrowie przez orędownictwo MB Częstochowskiej
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

telefon parafii: 12 272 12 37
e-mail parafii: sanktuarium@myslenice.pl