• Dzisiaj rozpoczynamy Jubileuszowy Tydzień 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Pani Myślenickiej. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Świętych i spotkaniach według przygotowanego programu, który jest dostępny na stronie Internetowej Parafii, na plakatach i folderach.
    Szczególnie zapraszamy na główną uroczystość Jubileuszu – Mszę Świętą na Myślenickim Rynku, której będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Salvatore Pennacchio w sobotę 24 sierpnia o g.11:00. Czuwanie modlitewne przygotowujące do Mszy Świętej rozpocznie się w Rynku o g.10:00.

• Jeszcze raz zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty
      • codziennie od g. 6:00 do g.10:00 i od g.16:00 do g.19:00,
      • w czwartek dodatkowo od g.15:00 do g.23:00.
    • Na płytę Rynku będzie można wchodzić ul. T. Kościuszki, ul. ks. Piotra Skargi i ul. Mikołaja Reja. Będzie specjalny sektor dla osób niepełnosprawnych. Można zabrać ze sobą turystyczne krzesełko.
      • Dla ruchu pojazdów będzie zamknięta ul. Klakurki i ul. T. Kościuszki od g.20:00 w piątek do g.22:00 w sobotę.
      • Zamknięte będą również parkingi przy Muzeum Niepodległości i na Placu Kilińskiego.
      • Przybywających na uroczystość samochodami, prosimy o parkowanie ich poza centrum miasta i kierowanie się wskazaniami Policji i służb porządkowych. Mieszkańców Rynku prosimy, aby na sobotę parkowali swoje samochody poza Rynkiem. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na wyrozumiałość.
    • Msza Święta Jubileuszowa będzie transmitowana przez Telewizję TRWAM i przez Radio PROFETO.
    • Z racji Jubileuszu chcemy odwiedzić chorych leżących w domach z posługą sakramentalną we wtorek od g.10:00 – zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii do poniedziałku. Wszystkich pozostałych zapraszamy na Mszę Świętą dla chorych i starszych w kościele w piątek o g.10:00.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek, wtorek
    i środę od g. 8:30 do g.10:00.
  • Materiały do dekoracji naszych domów na czas Jubileuszu, specjalne koszulki z jubileuszowym nadrukiem, można nabywać po Mszach Świętych w domku na placu kościelnym.
  • Akatyst – starożytny Hymn ku czci Bogarodzicy w wykonaniu młodzieży oazowej dzisiaj o g.19:00.
    • Wtorek: wspomnienie św. Bernarda, opata doktora Kościoła
    • Środa: wspomnienie św. Piusa X, papieża
    • Czwartek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
    • Sobota: święto św. Bartłomieja, Apostoła
    • Środa: g.18:00 w intencjach zbiorowych
    • Sobota:
      • g. 8:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej z Nowenną
        po Mszy Świętej.
      • g.11:00 o trwałość i świętość małżeństw oraz błogosławieństwo Boże
        w rodzinach
  • W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o g. 9:30 podziękujemy ks. Krzysztofowi Rusnakowi za jego trzyletnią posługę w naszej parafii.
  • Przy kapliczce na Miłogoszczy, w przyszłą niedzielę o g.15.30, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Mieszkańców i ich rodzin oraz tam wypoczywających – zapraszamy.
  • Klub Tygodnika Powszechnego oraz I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki zaprasza na wykład ks. prof. Michała Pieli pt. „Chwyćmy się śladów Maryi. Ślady kultu Matki Bożej na Ziemi Myślenickiej”, w poniedziałek o g.19.00 w auli I LO przy ul. Jagiellońskiej 8.
  • Z okazji naszego Jubileuszu zostały przygotowane wystawy:
    • Fotograficzna P. Stanisława Szczepana Cichonia „Kapliczki Maryjne z okolic Myślenic” w Domu Parafialnym przy ul. 3 Maja.
    • Malarstwo P. Anity Werner „Anioły Matki Bożej” w Domu Katechetycznym przy ul. ks. P. Skargi.
    • Fotogramy z kolekcji Jana Koczwary „Fresk Maryjny” – czynna jest od 15 sierpnia do 15 września 2019 w restauracji „Na Stradomiu” przy ul. Niepodległości 45.
  • Polecamy prasę katolicką –można ją nabyć w sklepiku na placu kościelnym. Zarówno w “Gościu Niedzielnym”, jak i w „Niedzieli” przeczytamy artykułu o naszej parafii i Jubileuszu. Jest też “Źródło”.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby ten szczególny tydzień świętowania Jubileuszu naszej Pani Myślenickiej, przyniósł błogosławione owoce w sercu każdego z nas.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stefanię Serafin, śp. Andrzeja Muniaka. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.