• W dzisiejszą niedziele rozważamy ewangeliczną perykopę o przemienieniu Chrystusa na górze Tabor. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
  • Dziś Gorzkie Żale o godz.17:00 z kazaniem pasyjnym
  • W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
    • dla dzieci o godz.16:00,
    • dla młodzieży o godz. 19:00,
    • dla dorosłych o godz. 17:30.
  • Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła, pamiętajmy w modlitwie o następcy Świętego Piotra – papieżu Franciszku.
  • Myślenicki Klub Gazety Polskiej zaprasza w poniedziałek o godz. 19:00 do Domu Katolickiego na spotkanie z Posłem Panem Jarosławem Szlachetką nt. “Jakiej polityki rodzinnej potrzebuje Polska?”.
  • Ks. bp. Grzegorz Ryś Gimnazjalistom klas III udzieli sakramentu bierzmowania w czwartek na Mszy św. o godz.18:00.
    • W poniedziałek i w środę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę św. wieczorną, a po niej na próbę.
    • Możliwość skorzystania ze spowiedzi dla młodzieży, świadków i rodzin w czasie Mszy świętych, dodatkowo w środę od godz. 17:00 – 18:30.
  • Ze względu na spowiedź kancelaria w środę po południu będzie czynna do godz.17:00.
  • W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz.11:00 swoje rekolekcje rozpoczną dzieci ze Szkół Podstawowych. Poprowadzi je nasz wikariusz ks. Mirosław Smyrak. Program rekolekcji jest wywieszony na plakatach i zamieszczony na stronie internetowej parafii.
  • Ks. Mirosław w piątek obchodzi swoje imieniny. Zapraszając w ten dzień na Mszę św. w Jego intencji o godz.18:00 już dziś życzymy ks. solenizantowi Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, radości, uśmiechu w kapłańskiej posłudze oraz orędownictwa błogosławionego patrona.
  • Są jeszcze wejściówki na dwa dodatkowe spektakle Misterium Męki Pańskiej – „Misterium Wojenne” na niedzielę 28.02 i 6.03 o godz. 15:15.
    • Wejściówki możemy odebrać dziś po Mszy św. zakrystii, a w tygodniu w kiosku KIK-u.
  • W dniach 22.02 – 18.03 Przychodnia Zdrowia przy ul. Jagiełły 2 zaprasza na bezpłatne badanie wzroku.
  • Kongregacja Kupiecka w Myślenicach, Muzeum Dom Grecki i Urząd Miasta i Gminy organizują Wielkanocny Konkurs Palm w niedzielę 20 marca na Rynku w Myślenicach.
    • Regulamin konkursu znajdzie się na plakatach, w prasie i na stronie internetowej Domu Greckiego.
    • Organizatorzy serdecznie zapraszają, jak co roku przewidziano liczne nagrody i atrakcje.