• Msza Święta na Mikołaju dzisiaj o g.14.30.
  • Nieszpory o g.17.30
    • Wtorek: Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
    • Środa: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
    • CZWARTEK: UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA N M P
      • Msze Święte w tym dniu będą sprawowane tak jak w niedzielę. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów.
    • Piątek: wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla
    • Sobota: Święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej
    • Środa: g.18:00 w intencjach zbiorowych
    • Czwartek: g.18:00 o uzdrowienie i uwolnienie
    • Sobota: g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • We wtorek zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na Nabożeństwo Fatimskie. Poprowadzi je ks. Jakub Szyrszeń. W programie:
    • o g.18:00 Msza Święta z kazaniem,
    • o g.19:00 Różaniec z rozważaniami,
    • o g.20:00 Msza Święta z kazaniem, a po nie procesja maryjna.
    • Po procesji czuwanie modlitewne młodzieży.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Jubileuszowy Tydzień Uroczystości 50 –lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Pani Myślenickiej. Inauguracji będzie przewodniczył bp Józef Guzdek, Biskup Polowy Wojska Polskiego.
      • na Mszę Świętą o g. 9:30 zapraszamy młodzież,
      • na g.11:00 dzieci z rodzicami
      • na g.12:30 dorosłych
    • Wejdźmy w ten szczególny czas z sercem otwartym na Bożą łaskę i wdzięcznym za dar Matki Najświętszej.
      • Szczegółowy program uroczystości jubileuszowych jest na stronie internetowej Parafii, a przy kaplicy Matki Bożej są foldery do zabrania.
      • Flagi w barwach kościelnych, papieskich i narodowych oraz inne materiały do dekoracji naszych domów na czas Jubileuszu oraz medaliki, różańce Pani Myślenickiej, specjalne koszulki z jubileuszowym nadrukiem, można nabywać po Mszach Świętych w domku na placu kościelnym.
  • Dzisiaj rozpoczyna się tradycyjny, tygodniowy odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej. Jego program jest w gablotce. Zapraszamy do modlitwy na Kalwaryjskich Dróżkach. Kompania z naszej parafii wychodzi na Dróżki z placu przed Bazyliką Kalwaryjską w piątek 16 sierpnia i w sobotę 17 sierpnia o g. 5.00 rano.
  • Spotkanie osób wyjeżdżających na wrześniową pielgrzymkę do Gruzji będzie w poniedziałek 12 sierpnia o g.18:30 w Domu Parafialnym przy ul. ks. P. Skargi.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary składane w kopertach, na tacę i na konto parafii na rzecz remontu murów okalających plac kościelny i figurę św. Józefa.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” będzie przyjmować skierowania wystawione przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej na pomoc żywnościową z Unii Europejskiej na dyżurach we wtorki 13 i 27 sierpnia 2019 r w godzinach 15:00 do 17:00. Informujemy również, że wypożyczamy sprzęt rehabilitacyjny dla chorych w domach: łóżka, wózki, chodziki, balkonik, toalety dla chorych i inne. Kontakt podczas dyżurów we wtorki.
  • Polecamy prasę katolicką –można ją nabyć przy kaplicy Matki Bożej. W “Gościu Niedzielnym” znajdziemy dzisiaj płytę CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego. Jest też “Źródło” i “Cuda i Łaski Boże” poświęcone Matce Bożej Gidelskiej oraz „Arka” o sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu pracy i wakacyjnego odpoczynku.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Józefa Otmar. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.