• Dziś przypada wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
  • Nieszpory o g.17:30.
  • Piesza pielgrzymka na Jasną Górę:
    • Po mszach św. w salce oazowej przy ul. Ks. Piotra Skargi przyjmujemy zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.
    • Osoby pragnące przenocować pielgrzymów z Mszany Dolnej we wtorek 4 sierpnia około g.18:30 prosimy o wpisanie się na listę dzisiaj w zakrystii, bądź w tygodniu w kiosku KIK-u.
  • W naszej parafii rozpoczynamy tydzień pod hasłem „Został już TYLKO ROK”  do ŚDM.
    • Dziś liderzy ŚDM przybliżają nam ideę spotkań młodzieży całego świata z Ojcem Świętym, za co im z serca dziękujemy.
    • W tym tygodniu szereg wydarzeń duchowym związanych ze ŚDM:
      • Jutro (poniedziałek, 27.07) – o g.19:00 koncert uwielbienia
      • We wtorek (28.07) – o g.18:00 uroczysta Msza Św. ze słowem bpa Damiana Muskusa
      • W środę (29.07) – o g.19:00 Droga Krzyżowa od krzyża misyjnego do kapliczki Matki Bożej na Studzience
      • W czwartek (30.07) – od g.19:00 do g. 22:00 rodzinna adoracja ze świętymi
        • 19:00 osoby starsze
        • 20:00 rodzice
        • 21:00 młodzież
      • W piątek – o g.18:00 Msza Św. z błogosławieństwem i rozesłaniem na dalsze przygotowania do ŚDM
  • W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.
    • Do chorych z posługą sakramentalną udamy się od g. 9:00.
    • Prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii lub kancelarii.
  • Przyszła niedziela:
    • W przyszłą niedzielę po mszy o g.14:00 zmiana tajemnic różańcowych,
    • W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na organizację pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.
    • Również w niedzielę za tydzień z racji Porcjunkuli za nawiedzenie kościoła parafialnego można uzyskać odpust zupełny. Warunkiem w tym dniu jest:
      • przyjęcie Komunii świętej
      • modlitwa w intencjach Ojca św.
      • oraz  wyrzeczenie się przywiązania do grzechu.
  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
    • w środę – wspomnienie św. Marty
    • w piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana
    • w sobotę -wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
    • W przyszłą niedzielę o g. 11:00 – za zmarłych odmawiających różaniec o g.12:00.
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.