• Nieszpory o g.17.30.
    • Wtorek: święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
    • Środa: wspomnienie św. Kingi, dziewicy
    • Czwartek: święto św. Jakuba, Apostoła
      • W kościółku św. Jakuba uroczysta Msza Święta odpustowa z procesją o g.18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którym św. Jakub patronuje od chwili chrztu, czy też bierzmowania.
      • W tym dniu swojego patrona św. Krzysztofa czczą kierowcy i podróżujący. Po Mszy św. o godz. 18:00 wokół kościoła parafialnego błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Pojazdy pobłogosławimy także przed kościołkiem po zakończeniu uroczystości odpustowej.
      • W czwartek swoje imieniny obchodzi ks. Krzysztof Rusnak, polecamy Go Waszej modlitwie, życząc wielu łask Bożych i opieki naszej Pani Myślenickiej. Msza Święta w Jego intencji będzie o g.18:00.
    • Piątek: wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
    • Środa: g.18:00 o uzdrowienie i uwolnienie
    • Sobota: g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej.
    • Niedziela: g.12:30 za Zmarłych z Bractwa Różańcowego odmawiającego
      Różaniec o g.12:00
  • Powiatowe obchody Święta Policji odbędą się w czwartek 25 lipca. O g.10:30 w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji policjantów, pracowników policji i ich rodzin, a o g.12:00 na płycie Rynku odbędzie się uroczysty apel połączony z wręczeniem odznaczeń i awansów. Już od g.10:00 na Rynku przewidziano wiele atrakcji dla dzieci m.in. miasteczko mundurowe oraz samochód wypełniony słodyczami. Na te obchody zapraszają wszystkich mieszkańców Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach i Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.
  • Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która wyruszy z naszej Parafii 5 sierpnia. Zapisy codziennie od 28 lipca po Mszy Świętej wieczornej w salkach przy ul. ks. Piotra Skargi.
  • W niedzielę 4 sierpnia około g.18:30 przybędą do naszej Parafii Pielgrzymi z Mszany Dolnej zmierzający do Częstochowy – ok. 200 osób. Kierujemy gorącą prośbę o przyjęcie ich na nocleg. Zainteresowani mogą zgłaszać się od przyszłej niedzieli po Mszach wieczornych w salce przy ul. ks. Piotra Skargi 4.
  • Spotkanie przygotowawcze Komitetu Obchodu Jubileuszu będzie w czwartek o g.19.15 na plebanii.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary składane w kopertach, na tacę i na konto parafii na rzecz remontu murów okalających plac kościelny i figurę Św. Józefa.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy. Ponadto: dlaczego w Polsce brakuje leków. Jest też „Źródło”.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia, a Solenizantom, Jubilatom obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Mirek, śp. Zbigniew Bobek. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.