• W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dzisiaj misjonarzy pracujących
    w Środkowej Afryce. Dziękujemy za wygłoszone kazania a po Mszy Świętej ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć ich dzieło.
  • Zmiana tajemnic różańcowych dziś po Mszy Świętej o godz. 14:00
  • Nieszpory dziś o godzinie 17:30
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
    • poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitarnej w Krakowie
    • środa – wspomnienie Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
    • piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • Miło nam poinformować, że Komitet Organizacyjny w Krakowie przydzielił do naszej parafii pierwsze grupy pielgrzymów.
    • Są to pielgrzymi ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady oraz Włoch.
    • Docelowo w naszej parafii może mieć zakwaterowanie do kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu grup, dlatego bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.
  • Na ostatniej prostej do Światowych Dni Młodzieży zachęcamy również do wzięcia udziału w spotkaniach przygotowujących nas duchowo do tego wydarzenia w kolejne piątki 8, 15 i 22 lipca, o godz. 19:00 przy ołtarzu polowym.
    • W przypadku jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości zapraszamy do Biura ŚDM (salka oazowa) otwartego codziennie po Mszy wieczornej, a w niedzielę w godzinach 9:00-12:00 oraz do kontaktu telefonicznego. Informacja o numerze telefonu dostępna na stronie głównej.
    • Sekcja Tłumaczeń przygotowała dla przyjmujących pielgrzymów mały słowniczek. Można go znaleźć na stoliku przy bocznym ołtarzu oraz w biurze ŚDM.
    • Zachęcamy do wzięcia udziału w kursie języka angielskiego. Spotkanie odbędzie się w Domu Katolickim przy ul. 3-go Maja: we wtorek o godz. 17:00 (grupa pierwsza) oraz w sobotę o 17:00 (grupa druga).
  • Decyzją Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza Ks. Jarosław Łabęda z dniem 1.07. 2016 został mianowany wikariuszem naszej parafii. Ks. Jarosława i jego posługę duszpasterską zawierzamy Miłosiernemu Bogu przez orędownictwo Matki Bożej Naszej Myślenickiej Pani.
    • O trwałość i świętość małżeństw oraz o bł. Boże w rodzinach – w środę o godz. 18:00
    • O bł. Boże dla dobroczyńców i wolontariuszy parafialnego zespołu Caritas Betania – w czwartek o godz. 18:00
    • W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej – w sobotę o godz. 18:00
  • Wszystkim Wam, Drodzy Parafianie, Goście, Pielgrzymi, życzymy błogosławionego czasu świętowania Dnia Pańskiego i obfitości Bożych darów na każdy dzień.