• W ramach Oktawy Bożego Ciała dziś o g. 17:15 Nieszpory i procesja eucharystyczna, zaś w tygodniu o g.18:00 Msza Święta z Nieszporami i procesją. Zachęcamy rodziców do pielęgnowania wśród dzieci pięknej tradycji sypania kwiatków oraz dzwonienia w czasie procesji. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała wraz z poświęceniem wianków z kwiatów i ziół w czwartek o g. 18:00. Po procesji błogosławieństwo dzieci.
  • Dzisiaj w naszym dekanacie jest odpust w parafii św. Jana Chrzciciela w Polance.
    • Poniedziałek: Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
    • Środa: wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana
    • Czwartek: wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy
    • Piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
      • Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą przy ołtarzu Serca Pana Jezusa połączoną z procesją o g.18:00.
      • W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia „Najmilszy Jezu…”.
      • Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    • Sobota: Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
      • Msze Święte o g. 6:30, g. 8:00, g. 9:00, g.16:30, g.18:00.
      • W kościółku św. Jakuba o g.14:15.
      • W tym dniu ks. kardynał Stanisław Dziwisz odprawi w naszym kościele Mszę Świętą o g.11:00, w czasie której przekaże dla naszej parafii relikwie św. Jana Pawła II. Po Mszy Świętej poświęci odnowione obejście kościoła. Ta uroczystość jest szczególną okazją, by w roku Jubileuszu Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej powierzyć się opiece Świętego, który dokonał aktu koronacji oraz by wdzięczną modlitwą objąć wszystkich, którzy zaangażowaniem, pracą i ofiarą wsparli prace wokół naszej świątyni. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich Parafian.
    • Sobota: g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • 2 lipca 1633 r. w uroczystej procesji przeniesiono Obraz Matki Bożej z domu Marcina Grabyszy z Górnego Przedmieścia do naszego kościoła po uznaniu przez komisję biskupią za nadprzyrodzone zjawiska, które działy się przy Wizerunku i łaski jakie ludzie otrzymywali przez wstawiennictwo Maryi. Na pamiątkę tego wydarzenia we wtorek 2 lipca zapraszamy o g.19:00 na Nabożeństwo Maryjne przy kapliczce na ul. 3 Maja \przed miejską kotłownią\. Stamtąd udamy się w procesji z Obrazem Pani Myślenickiej ulicą 3 Maja na plac kościelny, gdzie przy ołtarzu polowym będzie sprawowana Eucharystia. Już dzisiaj, wraz z Parafią św. Brata Alberta, zapraszamy do udziału w tej uroczystości wspólnoty parafialne, organizacje społeczne, Straż Pożarną, orkiestrę i wszystkich Parafian.
  • Ks. arcybiskup Marek Jędraszewski dokonał zmiany na stanowisku wikariusza naszej parafii. Z dniem 28 sierpnia ks. Krzysztof Rusnak zostaje przeniesiony do Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bolechowicach, a do nas przychodzi ks. Tomasz Białoń z Parafii Świętej Rodziny z Chrzanowa. Ks. Krzysztofowi podziękujemy za pracę duszpasterską pośród nas w niedzielę 25 sierpnia na Mszy Świętej o g. 9:30.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby przyczynili się do tego, by Uroczystość Bożego Ciała przebiegła godnie i pięknie i była świadectwem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pośród nas.
  • Staroście Myślenickiemu P. Józefowi Tomal i Radzie Powiatu bardzo dziękujemy za przyznanie naszej parafii nagrody w kwocie 25 tys. zł. w dziedzinie kultury, za pielęgnację kultury i tradycji chrześcijańskiej wraz z dbałością o Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary składane w kopertach, na tacę i na konto parafii na rzecz remontu murów okalających plac kościelny i figurę Św. Józefa.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” dziękuje wszystkim, którzy w minioną niedzielę wsparli organizację lipcowego obozu dla osób Niepełnosprawnych kwotą 20.462,00 zł.
  • KiK oraz Oświatowa Solidarność organizują wyjazd na Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę 2 lipca. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
  • Zostaje odwołany spektakl taneczny „Lilia”. Pieniądze za zakupione bilety można odebrać w zakrystii.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana oraz o tym, jak pokochać „bycie ojcem”. Jest też „Źródło” i „Nasza Arka” poświęcona św. Charbelowi.
  • Na wakacyjny czas dzieciom i młodzieży i wszystkim rozpoczynającym urlopy życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku, przeżywanego w kontakcie z Bogiem i pięknem świata.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Adam Spytkowski, śp. Zofia Bałazińska, śp. Józef Postawa, śp. Helena Niemiec. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.