• Ks. Kard. Stanisław Dziwisz 15.06.2015 przyjął rezygnację ks. Prałata Andrzeja Burka z funkcji proboszcza naszej parafii wyrażając wdzięczność za 40 lat gorliwej posługi kapłańskiej. Ks. Prałat został odznaczony Złotym Medalem Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej. Nadal będziemy się cieszyć Jego obecnością i modlitwą pośród nas, gdyż pozostanie z nami mieszkając na plebanii.
  • Nowym proboszczem został mianowany ks. kanonik Stanisław Makowski dotychczasowy proboszcz w Płazie k. Chrzanowa. Powitamy go w parafii w niedzielę, 5.07.2015.
  • Informujemy również, że ks. Jan Jurczak został mianowany proboszczem parafii w Igołomi. Ks. Janowi dziękujemy za radość, którą dzielił się z nami i wieloletni trud pracy w naszej parafii.
    • Pożegnamy ks. Jana w poniedziałek, 29.06.2015 na Mszy św. o godz. 18:00.
    • Wszystkich kapłanów polecamy serdecznej modlitwie wiernych przez wstawiennictwo Matki Bożej naszej Myślenickiej Pani.
  • Zapraszamy dziś na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.:30, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00.
  • Dziś także zapraszamy na koncert organowy o godz. 19:00
  • W piątek zakończenie roku szkolnego. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 8:00.
    • W czwartek od godz. 17:00 będzie dla nich okazja do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego.
  • W najbliższy poniedziałek o godz. 19:00 w Domu Katolickim odbędzie się spotkanie Klubu Gazety Polskiej z prof. Janem Żyrynem – historykiem, publicystą i działaczem społecznym. Organizatorzy zapraszają.
  • W przyszłą niedzielę 28.06.2015 na stoisku przed kościołem będzie można nabyć książkę o ks. biskupie Albinie Małysiaku pt. „Z pastorałem i humorem” oraz film „Z wiarą na głęboką wodę”. Będziemy także gościć autorów książki i filmu, którzy podzielą się swoim świadectwem o tej wyjątkowej postaci Kościoła krakowskiego.
  • Z kalendarza liturgicznego:
    • Środa – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – odpust w Polance.
    • Sobota – wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • Z intencji Mszalnych w tym tygodniu:
    • Za śp. Helenę Andruszewską od koleżanek i kolegów z UMiG Myślenice – poniedziałek, 22.06 godz. 7:00
    • O Boże błogosławieństwo dla pracowników UMiG Myślenice – wtorek godz. 7:00
    • Dziękczynna za łaski otrzymane w roku szkolnym z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodziców i dzieci oraz dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej nr 5 i Przedszkola Samorządowego nr 2 – w piątek 26.06 godz. 18:00
    • Podziękowania i prośby do Matki Bożej – sobota, 27.06 godz. 18:00.