• Dzisiejsza niedziela w całej Polsce obchodzona jest jako Niedziela Dziękczynienia. Z tej racji jak co roku przeprowadzana jest zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W tym roku jednak w naszej Archidiecezji na prośbę ks. kardynała zbiórka przeznaczona jest na organizowanie Światowych Dni Młodych. Za wszystkie ofiary składane dzisiaj, również te w kopertach na pokrycie kosztów remontu głównej alei na cmentarzu serdeczne Bóg zapłać!
  • Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. odprawiamy adoracje Najświętszego Sakramentu. Przeżywając oktawę Bożego Ciała zapraszamy dziś na godz. 17:00 na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie z procesją wokół kościoła, a w tygodniu na Mszę św. o godz. 18:00, a po niej na nabożeństwo czerwcowe i procesję.
  • W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i ziół.
  • Dziś zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o godz. 14:00.
  • Zarządowi Ludowego Klubu Sportowego „Orzeł” serdecznie dziękujemy za udostępnienie stadionu dla uczestników Marszu dla Życia i Rodziny w ubiegłą niedzielę. Dzięki gościnie „Orła” wiele rodzin mogło przeżyć radosne popołudnie wśród zabawy i sportowej rywalizacji. Bóg zapłać!
  • Z kalendarza liturgicznego:
    • Środa (10.06.2015) – wspomnienie bł. Bogumiła biskupa
    • Czwartek (11.06.2015) – wspomnienie św. Barnaby apostoła
    • Piątek (12.06.2015) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18:00 uroczysta Msza św. z procesją Eucharystyczną. Odmówimy również Akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa (za publiczne odmówienie tego Aktu można zyskać odpust zupełny).
    • W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    • Sobota (13.06.2015) – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Również w sobotę wspominamy św. Antoniego z Padwy
      • W tym dniu 13.06.2015 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie
        • 18:00 – Msza św. z kazaniem
        • 19:00 – Różaniec Fatimski oraz nabożeństwo czerwcowe
        • 20:00 – Msza św. z kazaniem a po niej procesja Cudownego Obrazu
        • 21:30 – Czuwanie młodzieży w kaplicy Matki Bożej.
  • W przyszłą niedzielę przeżywamy 25 – lecie święceń kapłańskich naszego rodaka ks. prałata Bogdana Korduli. Uroczysta Msza św. jubileuszowa zostanie doprawiona o godz. 11:00. Z tej okazji już teraz ks. prałatowi Bogdanowi życzymy obfitości łask Bożych, a Matka Najświętsza nasza Pani Myślenicka by upraszała potrzebne łaski w pracy kapłańskiej. Na tej Mszy św. Ks. Jubilat, jako Dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej, pobłogosławi do posługi charytatywnej kilkunastu nowych wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”
  • Klub Inteligencji Katolickiej organizuje 27.06.2015 (sobota) pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Łagiewnikach i do bazyliki Grobu Bożego w Miechowie. Zapisy w sklepie KIK-u. Szczegóły pielgrzymki na plakatach i stronie internetowej parafii.
  • Parafia św. Brata Alberta na osiedlu zaprasza na rekolekcje nie tylko dla małżeństw które będzie głosił ks. Krzysztof Porosło do 12 – 14.06.2015. Szczegóły na plakatach.
  • Z intencji Mszalnych w tym tygodniu:
    • Sobota 13.06.2015 godz. 7:00 – O bł. Boże dla Członkiń Róży pw. Niepokalanego Serca Maryi
    • Niedziela 14.06.2015. 11:00 –
    • 1) Dziękczynna w 25 rocz. święceń kapłańskich ks. prałata Bogdana Korduli
    • 2) O bł. Boże dla nowych woluntariuszy Caritas „Betania”