• W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych oraz gimnazjalistów, młodzieży i studentów.
    • Serdecznie witamy w naszej parafii Jego Ekscelencję ks. bp. Grzegorza Rysia – naszego rekolekcjonistę, którego wraz całą wspólnotą parafialną zawierzamy szczególnej opiece Myślenickiej Pani, prosząc o błogosławione owoce przeżywanych rekolekcji.
    • Dziś w naszym sanktuarium i kościółku Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla dorosłych.
    • O godz. 17:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ks. bp. Grzegorza. W czasie nabożeństwa będzie zbierana taca na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego.
    • Dorosłych zapraszamy na rekolekcje również w poniedziałek, wtorek i środę. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz.: 6:30, 8:00 i 18:00.
    • Gimnazjalistów zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 9:45.
    • Młodzież i studentów zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę na godz.19:30.
    • W czasie rekolekcji nie będzie rano Mszy św. o godz. 7:00 i 7:30
    • W środę na Mszach św. na zakończenie rekolekcji będzie zbierana taca, którą przekażemy ks. biskupowi.
    • We wtorek w naszej parafii dzień spowiedzi rekolekcyjnej
      • rano od godz. 7:30 – 12:00
      • po południu od godz. 15:00 – 18:00
      • przerwy o godz. 9:45 – 10:30 i 16:30 – 17:00.
    • Również we wtorek Msza św. dla chorych i starszych z nauką rekolekcyjną i z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 11:00. Przed Mszą św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
    • Program rekolekcji jest wywieszony na tablicach przykościelnych oraz jest zamieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej.
  • Dziś (w niedzielę 14.02.2016)
    • Po Mszy św. o godz. 14:00 Droga Krzyżowa Arcybractwa Różańcowego.
    • O godz. 19:00 konferencja dla Gimnazjalistów klas III, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  • Ze względu na rekolekcje w lutym i marcu nie będzie środowej Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.
  • Przez cały Wielki Post, zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia do kościoła parafialnego o godz. 15:00.
  • W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
    • dla dzieci o godz. 16:00,
    • dla młodzieży o godz. 19:00,
    • dla dorosłych o godz. 17:30.
  • Już dziś pragniemy poformować, że nasz parafianin Marcin Józef Jakubiak, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, dnia 7 maja ma zamiar przyjąć świecenia diakonatu. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  • Wkraczamy w ostatni etap przygotowań Światowych Dni Młodzieży. Tylko do końca lutego można zgłosić chęć zostania wolontariuszem parafialnym. Więcej informacji w Biurze ŚDM oraz na stronie internetowej parafii w zakładce ŚDM2016.
  • Trwając w duchowych przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży zapraszamy na trzecią odsłonę rekolekcji „Dla nas i całego świata” w sobotę 20 lutego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Rekolekcje poprowadzi o. Adam Szustak, dominikanin. Szczegóły w zakładce ŚDM2016.
  • Zapraszamy w na wyjątkowe Misterium Męki Pańskiej – „Misterium Wojenne”, przygotowane przez p. Marcina Kobierskiego i Grupę Misterium.
    • Najbliższe spektakle już w sobotę o godz. 19:15 i w niedzielę o godz. 18:15.
    • Wejściówki możemy odebrać dziś po Mszy św. zakrystii, a w tygodniu w kiosku KIK-u.
    • Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
  • Osoby rozliczające się z Urzędem Skarbowym zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas. Potrzebujących pomocy w wypełnieniu PIT-u zapraszamy na dyżury wolontariuszy w Betanii:
    • poniedziałek i wtorek 09:00 – 11:00
    • środa 15:00 – 16:00
    • czwartek 16:00 – 17:00
    • piątek 15:00 – 17:00
    • Prosimy o zabranie ze sobą PIT-u z 2014 r., co pozwoli przyspieszyć wypłatę zwrotu. Ulotki dla samodzielnych z numerem KRS leżą przy kaplicy Matki Bożej.
  • Niech Boże błogosławieństwo, umacnia nas w dobrym przeżywaniu czasu rekolekcji oraz w wiernej realizacji podejmowanych wielkopostnych postanowień i zobowiązań.