• Kończymy renowację Misji Parafialnych. Niech dobry owoc tych dni trwa w naszych sercach. Wyrażamy wdzięczność ks. Mateuszowi Hosaji i O. Bartymeuszowi Kędziorowi za ich prowadzenie,  życząc światła i mocy Bożego Ducha w posłudze kapłańskiej.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego dzisiaj  o g.16.30.
    • Środa: święto św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej
    • Sobota: wspomnienie świętych męczennic Perpetuy i Felicyty
    • Środa: g. 8.00 w intencji trwałości i świętości  małżeństw oraz bł. Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu  i modlitwy  w tej intencji.
    • Czwartek: g.18.00 w intencji Dobroczyńców i Wolontariuszy Caritas „Betania”
    • I piątek: g.16.00 w intencji dzieci z klas 4, rodziców i nauczycieli
    • I sobota m.:
      • g. 8:00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
      • g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Nabożeństwa pasyjne w  tym tygodniu:
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym:  dzisiaj o g.17:00.
    • Godzina Miłosierdzia, a po niej Droga Krzyżowa: codziennie o g.15.00
    • Droga Krzyżowa w piątki:
      • dla dzieci o g.16.15
      • dla dorosłych o g.17.15 / prowadzi Służba Rodzinie/
      • dla młodzieży i młodych duchem o g.19.00
      • Arcybractwo Różańcowe odprawia Drogę Krzyżową w każdą niedzielę o g.15.00.
    • Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Uczestnicząc w nich z wiarą i pobożnością  można zyskać odpust zupełny. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.
  • Zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia prowadzoną przez Wspólnotę „Nazaret” w środę o g.19.30.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota  miesiąca. Spowiadamy codziennie od g. 6.00 i w czasie Mszy Świętych oraz od g. 17.00 i dodatkowo w piątek od g.15.30. Msza Święta  dla dzieci w pierwszy piątek o g.16.00.
  • W piątek zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Młode Piątki w Myślenicach“, tym razem pod hasłem “Po co i jak pościć?”. Rozpoczniemy o g.19.00 Drogą Krzyżową, po niej konferencja ks. Ryszarda Kilanowicza, Msza Święta i spotkanie dla młodych w Pasiece.
  • W ramach przygotowania do 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w sobotę kolejna już Nowenna pod hasłem „Jan Paweł II – świadek i uczestnik Chrystusowego Krzyża”. Rozpoczniemy ją o g.17.30 podziękowaniami i prośbami do Matki Bożej Pani Myślenickiej. Następnie Msza Święta z kazaniem i uczczenie relikwii św. Jana Pawła II.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9.00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • Rekolekcje wielkopostne z Mszą świętą w klasycznym rycie rzymskim odbędą się w dniach od 6 do 8 marca. Poprowadzi je ks. Włodzimierz Małota z Grupy Rekolekcyjno-Misyjnej  Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
  • W Wielkim Poście Grupa Misterium zaprasza na tradycyjne Misterium Męki Pańskiej, które ukazuje ogrom miłości Boga do człowieka. 8 marca o g.18.15 zapraszamy na spektakl charytatywny, podczas którego będzie można wesprzeć zbiórkę na leczenie Marysi Miąsko w ramach Memoriału Charytatywnego im. Stacha Cichonia. Darmowe bilety można odebrać w sklepiku z dewocjonaliami, a także zarezerwować telefonicznie lub mailowo. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Parafii.
  • Nasza Parafia będzie organizować wyjazd na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego do Warszawy 7 czerwca. Ponieważ musimy wcześniej zamówić wejściówki na tę uroczystość, dlatego prosimy tych, którzy chcą się wybrać o zapisanie się w dzisiaj  w zakrystii.
  • Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych na  pielgrzymkę do Ziemi Świętej od  29 maja do 4 czerwca 2020r. Szczegóły na stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Proboszcza.
  • Polecamy  prasę katolicką.  W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy magnes z myślami kardynała Stefana Wyszyńskiego na każdy dzień Wlk. Postu; oraz przeczytamy o metodach pokonywania pokus. Jest też  „Źródło” z Drogą Krzyżową.
  • Na stronie internetowej parafii jest dostępny  komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i list Ministra Zdrowia w sprawie zagrożenia koronawirusem.
  • Składka na cele inwestycyjne naszej parafii – spłacenie należności za remont murów okalających plac kościelny w przyszłą niedzielę.
  • “Stowarzyszenie Think Ville – Miasto pomysłów organizuje warsztaty rzeźbienia w drewnie w podziemiach kościoła Św. Brata Alberta na Osiedlu Tysiąclecia dla dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych, którzy chcieliby odkryć w sobie talenty rzeźbiarskie. Początek warsztatów 7 marca o godz. 14.00. Warsztaty poprowadzi Jerzy Ćwierzyk – artysta rzeźbiarz.
  • Życzymy wszystkim owocnego w duchowe przeżycia tygodnia, Bożego błogosławieństwa  i opieki Matki Najświętszej.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Danuta Szybowska, śp. Bolesław Skóra, śp. Bolesław Kaczmarek, śp. Maria Gałuszczyńska, śp. Stanisław Szymski. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.